Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scoate fum si consuma ulei. Ce urmeaza?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
CiprianPJM
Am luat masina foarte ieftin, deci nu am de ce sa ma plang. Cand am luat-o avea saxofonu` rupt (nu am auzit cum suna pe bune) si nu avea ulei in motor aproape deloc, fara sa scape pe undeva. Ma asteptam ce are si nu prea am mers cu ea. Azi i-am pus ulei in motor, am plecat cu ea si m-am uitat in oglinda si... stupoare! Se intunecase in spate. Era vremea cam "a ploaie" desi in fatza si in lateral era senin. Scoate un fum de il tai cu cutzitu`, acum ca i-am pus ulei si are ce arde. radmasa.gif Motoru` e aproape popa.gif .
CE URMEAZA? CAT MA COSTA?





P.S. Am o dacie din `94, cu motor de 1397cc.
EUROPE_
Eu am gasit set motor MADCOS Pitesti, cu camasi si segmenti de import din Germania, foarte ieftin, la 240 ron, ala de 1310 e putin mai scump.
Am facut cu motorul aproape 200 km, merge foarte bine, trage, dar nu pot sa bag piciorul in ea ca sunt in rodaj. Daca vrei sa faci ceva economie ia-ti set de Madcos.
E bun, ai si garantie la el, desigur daca il montezi intr-un service autorizat de RAR.
Succes.
CiprianPJM
Multumesc frumos. Manopera cat o fi in service?


EUROPE_
Setul este produs de Marcos Pitesti, si nu de madcos... blush.gif .
Depinde in ce service ajungi sa ti-l monteze.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.