Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: omologare GPL in TM
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
doarvali
Sper ca am postat unde trebuie....Am o dacie cu numere de CS (acolo am domiciliul) dar locuiesc temporar in Timisoara. Am montat o instalatie de GPL (in TM) cu toate actele necesare si verificarile la zi. Poate cineva sa-mi spuna daca o pot omologa in Timisoara sau trebuie sa o fac in judetul CS? Asta implica numai inscrierea in cartea de identitate sau si pe talon? Ce costuri implica? Va multumesc.
biz
nu are importanta unde e inmatriculata masina, poti sa faci omologarea la orice RAR din tara.

ai nevoie de CI, talon si certificatul de omologare a instalatiei GPL pe care ar fi trebuit sa il primesti la montaj impreuna cu certificatul de garantie.

costuri: vreo 80 roni.
doarvali
QUOTE(biz @ 16 Aug 2006, 03:57)
nu are importanta unde e inmatriculata masina, poti sa faci omologarea la orice RAR din tara.

ai nevoie de CI, talon si certificatul de omologare a instalatiei GPL pe care ar fi trebuit sa il primesti la montaj impreuna cu certificatul de garantie.

costuri: vreo 80 roni.
*




multumesc pentru informatii.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.