Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: butonul de ceata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
stefan_punk
am o problema cu butonul de ceata sau cumva pe undeva in instalatie rog mare ajutor ca nu de altceva dar trebuie la ITP si poate rezolv singur pana una alta
am tot incercat azi si nu am reusit mare lucru adica nimica
rog ajutor si multumesc anticipat
Uncle-Sam
cate fire vin acolo? daca sunt doua, ai doar 2 posibilitati biggrin.gif
vezi ca nu se aprinde decat pe faza scurta
stefan_punk
QUOTE(Uncle-Sam @ 15 Aug 2006, 15:45)
cate fire vin acolo? daca sunt doua, ai doar 2 posibilitati biggrin.gif
vezi ca nu se aprinde decat pe faza scurta
*



intradevar decat 2 sunt numai ca s-ar putea sa fie intrerupt vre-un fir ca am incercat toate posibilitatile am mai luat si alte fire de pe acolo sa incerc , am schimbat si intrerupatorul, un amanunt nu il stiam si anume ca functioneaza decat pe faza scurta
voi incerca
Uncle-Sam
aprinde faza scurta si atinge cele 2 fire. pune pe cineva in spatele masinii sa se uite daca merge
stefan_punk
am incercat si tot nu vrea nu stiu ce sa ii mai fac
Dreamer
Ai verificat sigurantele? Arunca o privire si la beruri ...
stefan_punk
QUOTE(Dreamer @ 15 Aug 2006, 22:00)
Ai verificat sigurantele? Arunca o privire si la beruri ...
*



am verificat si becurile si sigurantele
Ov
ce tip de buton de ceata ai, tip on/off, sau unul fara retinere cu pozitia libera pe mijloc si cu 2 sensuri stanga/dreapta.

Eu aveam ultimul model si avem 3 fire. La mine butonul comanda un releu ca sa se aprinda becurile de ceata.
diaconuliviu
Firul care intra in comutator la capatul celalalt trebuie sa fie infipt in unicul papuc tata de pe blocul de lumini; la tine e legat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.