Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cum preferati sa conduceti vara
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
axabrt
de ex eu simt o placere perversa sa conduc in sosete (albe)
axabrt
iata si motivatia pentru care am facut acest topic
http://www.feelmax.com/international/more_feelmax.html
Sony
Si cu o blonda in dreapta! laugh.gif
b64chr
Am votat pantofi+sosete, desi conduc si in adidasi+sosete.
Nu imi place sa conduc descult, in slapi sau in clapari.
Marty
Eu nu pot conduce-n papuci. N-am nevoie de sosete, doar de ceva sa-mi tina calcaiele.
pvd2010
am reusit sa conduc cu orice sunt incaltat fie vara fie iarna. am votat sandale/papuci caci vara fiind foarte cald nu suport mult timp sosetele in picioare.
P.S. descult iti da un feeling deosebit si simti motorul mai bine in diferite regimuri biggrin.gif
red_dog 4 ever
Eu nu pot sub nicio forma sa conduc in papuci asa ca prefer adidasi si sosete
driverx
Descult. Altfel simti masina, nu te incurca sandalele, nu esti obligat sa porti sosete/pantofi.
andu911
Ca taximetristu, cu sticla de plastic la capota si prosopu pe gat
red_dog 4 ever
168.gif
DragosP
În fund pe scaun, cu mâinile pe volan și piciarele-n pedale.
argon
Iote' asa imi place sa conduc biggrin.gif
vis-a-vis
In picioarele goale... in papuci biggrin.gif
pastrama
Io de cand mi-am prins papucu sub pedala de frana, conduc numai in sosete+adidasi.

Daca stau in picioarele goale am impresia ca nu ajung la pedale.
sorin_f39
Desculț!
SorinTSI
Am niste adidasi marca GEOX pentru vara,pe care ii port fara sosete,si nu transpir deloc.Au nu stiu ce ventilatie cu gaurele pe talpa si in laterale,tehnologie Respira. Sunt italienesti si va recomand o pereche.Costa cam 250lei si merita banii.
dragos.avramescu
Am condus descult. E frumos, dar cand ma gandesc ca daca trebuie sa pun o frana brusca si nimeresc pedala pe un colt, e cam nasol
adostar
Nu pot conduce in slapi, papuci sau in picioarele goale...prefer ca si @Marty ceva care sa-mi tina calcaiele, de ex. sandale.
EUROPE_
Am condus descult, si daca din intamplare am papuci in picioare, prefer sa conduc descult, simt mai bine pedalele. biggrin.gif
radian
Cu sandale, evident fara sosete. Descult nu am condus niciodata, dar suna interesant, voi incerca cat de curand.

Cea mai interesanta experienta, din acest punct de vedere, am avut-o in Ungaria, acum vreo doua ierni. peste noapte am avut un atac de guta si dimineata m-am trezit cu piciorul drept umflat foarte tare. De durere nu mai vorbesc. Colegul cu care eram, m-a ajutat cu tot ce a putut, dar el nu avea permis de conducere. De la hotel pana la cel mai apropiat cabinet medical (vreo 5 km) am condus incaltat cu cizma pe piciorul stang si cu papuc de casa pe piciorul drept.
ydaniel
in picioarele goale in masina da incaltat p scuter(papuci)smile.gif
marksman
Nu e bine sa conduci descult sau cu slapi. Risti sa "scapi" vreo pedala cand ai mai mare nevoie de ea!
marius-gabriel
daca sunt incaltat cu papucii, ii scot ca-mi place descult
thunder
Am votat adidasi+sosete pt. ca oricum asa ma incalt in 90% din an. Nu pot sa conduc descult sau in slapi, nu ma simt in siguranta.
YO4RLP
Tenisi, vara. Adidasi, iarna.
Kogu_T
De regula, vara in slapi. Sunt mult mai comozi si parca merge mai bine masina. tongue.gif
bobo77
In papuci prefer, dar si soseta+adidasi.
C@talin
am incercat si eu odata descult,si la prima frana mi sa facut sa ma las de sportu asta,apasam pe frana cu dreptu cum as apasa cu stangu biggrin.gif
minny
si te mai si gadila in talpa ...
AR-18-MOS
Eu prefer adidasi+sosete ... Si imi place sa conduc "serpuit". laugh.gif
Ionescu
Oricum...
Alexu7
QUOTE(pvd2010 @ 24 Aug 2006, 14:08)
descult iti da un feeling deosebit si simti motorul mai bine in diferite regimuri  biggrin.gif
*




QUOTE
si te mai si gadila in talpa ...


de obicei, sosete si adidasi sau pantofi dupa ocazie,
descult doar pe la cate un gratar, dar e ciudata senzatia ! ph34r.gif
CriSTI68
doar dubele in cursa lunga in papuci
einstein1984
Prin SUA am impresia ca iei amenda daca conduci descult.
koldun
Cel putin in Minnesota nu iei.
On: cu astia imi place & sosete bumbac.
RSV
Asta e cel mai tare chestionar din istoria DACIACLUB

radmasa.gif =))
gabylzr
In sandale sau papuci.
fabius
Este ilegal sa conduci descult, in sosete, slapi sau papuci.
Trebuie sa fii incaltat si incaltarile sa aiba cel putin o bareta in spate pe care sa iti tina piciorul.
Stefan
Sa stii ca te opreste politia pentru ca te scaneaza cu raze x si te vede descult.
Conduc incaltat, cu orice, numai sa fiu incaltat. Si sosete port tot timpu. In papuci e enervant rau sa conduc.
laur58
Doar in papuci tongue.gif
driverx
Io in bulgaria am scapat de control de politie pentru ca eram descult. I s-a parut asa funny la politai cand imi cautam papucii sub scaun, ca mi-a facut semn repede sa plec. NU imi miroseau picioarele radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
dariusz
sa o vedeti pe nevasta . nu poate conduce decit cu anumiti pantofi. si culmea , trebuie sa aibe tocuri.
ma bucur ca nu am logan , ca trebuia sa ii cumpar pantofi de condus marca logan.
Fygaro
Pantofi logan logic smile.gif
logan1.5dci
blink.gif Tocmai tu?

tongue.gif biggrin.gif
QUOTE(axabrt @ 21 Jun 2008, 18:22)
ce topicuri cretine...azi m-am ofticat sa mor, nu alta
Totul e kkniu da n-am simtit nevoia sa deschid un topic  wacko.gif
*



Ha ha..cu ..clapari .
St
QUOTE(pastrama @ 25 Aug 2006, 01:36)
Io de cand mi-am prins papucu sub pedala de frana, conduc numai in sosete+adidasi.


*




Oppss..Same here.. rolleyes.gif

Am condus in papuci, la prima frana mai aveam putin si dadeam cu capul de parbriz, cu acceleratia ma intelegeam bine. smile.gif
V a L y O
Sosete+adidasi(vara)/bocanci(iarna).
bubulici
incaltat adidasi.. totul normal
Asi
evident adidasi+sosete, ocazional sandale
bosolanu_
ocazional papuci,.. dar prefer sa conduc in adidasi si sosete..
vi_escu
Incaltat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.