Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CINE DA UN SFAT.......
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
irinel75
stimabililor, am si eu o intrebare: la cutia mea 5 trepte mi se pare ca treptele 1-3-5, sint cam departate intre ele...mi-a zis cineva ca este de la crucea cautatorului(in capacul cutiei)..as desface pe acolo sa arunc o privire..sa vad vce jocuri anormale sint pe acolo. stie cineva ce implica aceasta treaba?

o fi prea complicat??astept si eu ceva sugestii..va multumesc!!!
Dyda
Incearca sa reglezi timoneria si sa inlocuieste bucsile de bronz
irinel75
ok merci..dar ce intelegi prin reglarea timoneriei??si la ce te referi???
Dyda
Legatura intre levier shimbator viteze si CV, sunt doua piese in forma de cupa unite printr-un manson de cauciuc.Tot aici gasesti la capatul spre levier doua bucsi de bronz grafitat , uzura lor duce la incidentul tau

Totodata cursa levierului mai este limitata de placuta selectoare prinsa in doua suruburi pe caroserie, acest " limitator " este din plastic injectat pe o tabla. Daca acest plastic este uzat impreuna cu uzura bucsei amplifica distanta dintre viteze
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.