Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce parere aveți despre emblemele de pe SLZ pe SRN sau CLT?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
andrey2003
:? Ce parere aveți despre emblemele de pe SLZ pe SRN sau CLT?

Nu e vorba de cele de pe spate, ci de emblema de pe față.
bogdan_o
Mie mi se pare ca arata oribil. Alea din spate merg puse si pe berline sau DSN si arata bine. Dar sa pui hardughia aia de emblema pe Berlina da nasol. Pe DSN nu am vazut, deci nu ma pronunt.
Liviu
Eu am asa ceva pe SuperNova din momentul in care au aparut de cumparat in targ.

Nu imi place chiar la nebunie cum arata dar in mod cert arata MUUUUUUUULT mai bine decat tabla aia jegoasa pe care scrie (asa zis) in relief DACIA si cu vopseaua aia neagra oribila facuta parca la ciocan in fieraria unui tigan dintr-un sat obscur.



Eu atat am avut de spus !
andrey2003
QUOTE


Mie mi se pare ca arata oribil. Alea din spate merg puse si pe berline sau DSN si arata bine. Dar sa pui hardughia aia de emblema pe Berlina da nasol. Pe DSN nu am vazut, deci nu ma pronunt.





Pe spate chiar arata C00L, dar pe fatza arata oribil si pe berlina si pe DSN. Prefer tabla aia neagra cu DACIA...



P.S. Uite si o p0za cu DSN (sper sa nu se supere proprietarul acestei masini)
andrey2003
Si Liviu sper sa nu te superi dar asta e parerea mea!!! sad.gif
Liviu
Eu nu ma supar ... fiecare are dreptul la opinie smile.gif ...

Si m la urma urmei, orice ai face, nu te poti kk in gusturile oamenilor smile.gif
paulp
O mica rectificare. Emblema nu e marca SLZ ci noua marca Dacia. Asa ca arata bine :twisted:

Taranism e sa scrii pe spatele berlinei Dacia Solenza cu litere in relief.



PS: Eu am emblema pe botul masinii si zic ca arata mai bine decit porcaria aia meschina cu Dacia :inger:
bogdan_o
QUOTE
Taranism e sa scrii pe spatele berlinei Dacia Solenza cu litere in relief.  






Da, dar ai putea sa lipesti doar Dacia in relief si sa pui si badge-ul cu 1,4 (+/- MPI in functie de model daca are injectie sau nu), ceea ce cred ca ar arata dragut. Ar arata mai bine decat sticker-ele alea cu Dcaia Beline/Break mari cat toate zilele.
KpK1
urat baieti,urat ! :down:
Lynu
arata foarte bine pe SRN sau Nova dar nu le sta prea bine pe Berline. dar la urma urmei stema este marca Dacia si toate Daciile au dreptul sa o poarte smile.gif

as vrea sa vad o stema de SLZ pe o Dacia 1100 sau Lastun, asta chiar ar fi culmea biggrin.gif
eurofighter
vazut in Politehnica un Lastun cu emblema de SLZ
bogdan_o
Da bine, asa mai vad si eu catre o caruta care cu ingaduinta se poate numi masina sigla de M3 (cine stie cine plange dupa ea) si nelipsitele beculete albastre pe duzele de stropit parbrizul.
eurofighter
nu pricep ledurile alea

chiar ma depasesc
tye
Nasol ... !
Uncle-Sam
ma batea pe mine gandu sa-mi pun o sigla de slz pe 1100 ca e cam mototolita, da dupa ce mi-au ciordit-o de pe berlina am renuntat. Oricum au fost prosti ca au renuntat la sigla cu vulturu pentru jegu ala negru, mic pe care scrie dacia
echosektor
bai...eu am vazut caruta cu numere de germania..asa k nu va mai minunati de emblema de SLZ pusa cine stie pe unde :vmad:
Pitzy
Mah noua emblema dacia, aia albastra, mi se pare extrem de urata si pe deasupra e URIAAAASA...e cat semnalujavascript:emoticon(':popa:') :popa:
echosektor
pai nu trebuia sa se vada semnul de masina proasta?d'aia probabil au facut emblema asa mare.

oricum am observat o tendinta generala de a mari sigla.am observat la peugeot,la renault,la mertz (care era in general destul de mare)...
SGN_1310
Eu am pe berlina mea emblema de solentza shi mi se pare ca arata super. E o parere izolata, mai ales ca altii spun ca e tziganie. Culmea e ca ingrijita, aranjata, shi pusa exact pe locul celei vechi sparlite bineinteles. Am sa pun poza ca sa va aruncati cu parerea.
Ov
ultimele berline au o alta emblema. Este mica si albastra (seamana cu aia de SLZ doar ca este MULT, adica potrivit, mai mica)....
Uncle-Sam
Ov, unde ai vazut tu sigla aia noua pe berline??
Ov
pe berline noi, evident....



de vreo luna tot vad (pe strada) si la berline si la papuci
N_E_G_R_U
A pune emblema de Solenza pe berlina, e ca si cum ai pune "volan de Renault pe Dacia Nova", vorba parazitilor.
andrey2003
am vazut si eu si la televizor si le un papuc... arata mult mai bine decat aia de Solnitza :mester:
SYL
Azi am fost trecut pe la Dacoserv, si am vazut pe papucii de vaznare ca aveau noua sigla Dacia. Ca aspect arata ca cea de pe SLZ, dar ca dimensiune e cat vechea sigla de pe berlina, Nova....
Raptoe
Mare, mare si iar MARE......eu am de RENO aia mai groasa si arata belea ..... :wink:
ashu
QUOTE
Mare, mare si iar MARE......eu am de RENO aia mai groasa si arata belea ..... :wink:


Belea de belea, asa chici mai rar. E ca si cum mi-as scrie pe pantofi cu carioca Puma. :evil:
SGN_1310
O vorba inteleapta spune ca nu e bine sa te kci in gusturile omului!
ashu
De data asta fac o exceptie...
SGN_1310
Te iertam shi noi ca parte a aceleiasi exceptii....e de rahat asha e....macar asta sa fie cel mai de rahat lucru de pe masina aia.
Raptoe
offfff....dar sondaju spune totul nu...trebe doar sa sti sa citesti...si daca scrie puma frumos dar sunt facutzi in China?Si daca mai ai si supernova....e jumatate frantzuzeasca jumatate romaneasca (romaneasca sau copiata)



Arata chiar SUPER 6%

Numai tzaranii isi pun 39% !!!
ashu
Auzi tu daca iti iei televizor Goldstar ii scoti sigla si pui Philips pe el sa-ti uimesti musafirii? :shock:
Raptoe
Sa inteleg ca itzi place sigla de la Solenenza si cea originala de Dacie ...bravo mie nu imi place mi se par ambele oribile ...sondaju arata clar ce parere au oameni despre cea de Solenza dar fiecare are dreptul sa isi aleaga ce ihi place mai mult ...iar eu am ales...nu trebe sa ma imitzi sau sa te imit ...sper ca am lamurit problema ... bafta :wink:
ashu
Nu-mi place nici una bre, ideea e ca este de un kitch absolut sa-ti schimbi sigla masinii cu sigla altei firme. Imi pun si io pe Pejo in loc de leutz sigla de la Maybach ca e mai cula, cre ca sparg tot!

PS. Sondaju nu e despre cat de misto e sigla de Solenza, ci despre cat de misto e sa ti-o pui pe DSN. E o mica mare diferenta, cum zice un amic de-al meu in viata. Deci nu sigla e tzaranie, ci montatu pe alta masina.
Calul Maro
Arata aproape la fel de bine ca emblema de BMW pusa in bot si logo-ul M3 aplicat pe portbagaj.
bobo77
Sunt de parere ca fiecare masina sa ramana cu emblema care a venit, ca-i sade mai bine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.