Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Belea mare cu uleiul din motor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
mihai0070
Salut din nou am iar belea cu sonda de bec de ulei cea care este montata langa filtru de ulei am schimbat 5 pana acum mai mult de o luna nu tin ...se sparg si curge ulei pe acolo ajunge pe scut si balta jos... ce sa fac sa nu mai curga .......
este nasol ca tot pun si pierd si nici nu pot vedea daca motorul maninca ulei...sad.gif
cristidb
Poate nu le montezi tu bine... Eu nu am auzit sa se sparga sonda aia la cineva.
mihai0070
pai si cum se monteaza ? eu doar o insurubez acolo
si gata
nu pierde ulei ceva timp dupa care incepe sa pice pe acolo inde pun papucul ala de curent
Fishman
QUOTE(mihai0070 @ 13 Sep 2006, 15:19)
Salut din nou am iar belea cu sonda de bec de ulei cea care este montata langa filtru de ulei am schimbat 5 pana acum mai mult de o luna nu tin ...se sparg si curge ulei pe acolo ajunge pe scut si balta jos... ce sa fac sa nu mai curga .......
este nasol ca tot pun si pierd si nici nu pot vedea daca motorul maninca ulei...sad.gif
*


Da stiu despre ce este vorba si eu am avut o data aceasta problema si anume ca dupa ce am schimbat setul motor cu unul nou ........mi-a cedat sonda chiar in timpul rodajului ohmy.gif .Noroc ca am observat la timp caci as fi calat motorul .......pierduse-m la greu ulei .Am luat piesa originala si nu am mai avut probleme (NU prb!!! - scrie si tu romaneste).Te sfatuiesc sa cauti piese originale .Si fa sa mearga si martorul din bordul masinii .E fffff important.SUCCES
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.