Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aveti incredere in politia romana?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3
Alex4u
Niciodata:|
Johnny91
NU AM!!!!
Pentru ca(observatii proprii):
1.Merg cu proiectoarele aprinse
2.Vorbesc la telefon in trafic
3.Intorc pe linia continua
4.Se joaca pe telefon in timp ce trec masini pe langa ei fara nici o lumina in miezul noptii
Personal am fost oprit si luat la misto ca "vad prea bine". Aveam doar pozitiile aprinse in oras, care e bine luminat. Eram in graba, numai ce ma pusesem in miscare, am dat coltul la intersectie fara sa imi dau seama de lumini(diferenta insesizabila) si m-au oprit.
Pentru folosirea necorespunzatoare a luminilor e 180 parca. Eram de acord sa imi dea mine, daca isi dadeau si ei pentru proiectoare.
Richelieu
QUOTE(semit @ 14 Sep 2006, 11:17)
NU.. cu un telefon sau o hartie de 50 de lei faci ce vrei din ei... iata ca sunt si poet tongue.gif
*


semit, acum parca esti politist? Ce faci pentru o hartie de 50 lei? 243.gif
rodi
Da am incredere in politia romana ! Oameni la datorie.
Richelieu
Sa nu uiti sa votezi!
dizzy
https://observatornews.ro/eveniment/a-murit...sti-381576.html

Cam cat de dus să fii încât să dai cu pulanul într-un om căzut de la etajul 6?
sorin1983
asta spune-le celor pe care ii teroriza.
stii ca nu ai ce sa le faci sandilailor? ii duc la spital, ii tranchilizeaza si in 2-3 zile sunt liberi. nu exista nicio lege care sa ii tina internati.
Bicicleta galbena
Tocmai ca se stia ca e 'sandilau' trebuia cu totul si cu totul alta tactica. In general politisti care stiu sa vorbeasca si sa detensioneze situatia trebuie folositi, exista proceduri folosite si in alte tari. In niciun caz nu trimiti mascati, si la vedere, e exact gaz pe foc.



einstein1984
puii, mei cu scutul de plexi in mana sari repede pe el si-l poptesti intr-un colt sau de un perete intre 2 scuturi, nu stai sa dai cu grenade sperand ca se pune singur pe burta.
La fel si dupa ce era cazut si se zbatea, exista prize pe un singur deget care-l linistesc instant, nu trebuie sa dai in el.
Astia nu sunt instruiti si antrenati cum trebuie, tacticile alea merg la cefosi nu la oameni bolnavi cu capul?
DannyY
Mai, eu am sarit de pe acoperisul terasei (max 2 metri) si am intepenit pentru o luna. Asta a sarit de la etajul 6 si era "recalcitrant"? ohmy.gif
einstein1984
Diliu si plin de adrenalina, habar nu ai ce poate face corpul tau cand creierul e in vacanta sau anesteziat;
AR-18-MOS
Pentru cine vrea să vadă întreaga poveste, aici, ca să nu mai abereze.
Aia cu priza la deget, e mortală, întotdeauna l-am bănuit de trolling pe einstein, dar acum m-am convins.
dizzy
Adevarati profesionisti melitienii;
A sarit de la 6, nu de la 3 cum sustin goristii aia.
Cazatura de la 15m+, atentuata un pic de masina aluia ;
Ceea ce rezulta, fara a fi medic, ca omul nu prea avea sanse de supravietuire!
Dupa care ii mai baga si pulanistii o tura de bataie, sa fie siguri ca il "rezolva";
Mai bine bagau si niste gloante-n el, sa fie 300% siguri;
bion
QUOTE(DannyY @ 3 Aug 2020, 12:58)
Mai, eu am sarit de pe acoperisul terasei (max 2 metri) si am intepenit pentru o luna. Asta a sarit de la etajul 6 si era "recalcitrant"? ohmy.gif
*


Am vazut o piti care a sarit de pe un P+10 si nu avea nimic: ceva pomi, tufe, pamant sapat.Militianul gras isi invartea casket si zicea : Tre sa fie zob, am masurat . E de-o palma urma in pamant.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.