Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aveti incredere in politia romana?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3
BlaueCorsa
Eu am incredere. In ultimii ani n-am prea vazut politisti corupti, cand a fost nevoie au fost prompti si politicosi (cei de la Iasi, la Bucuresti inca n-am avut contact direct, desi am vazut ca exista permanent patrula in cartier iar cand a fost un scandal au aparut 2 masini in circa 10 minute.

PS: a, da, intr-adevar, la Circulatie numarul de natarai este mai mare, in schimb la celelalte departamente situatia sta mai bine.
cosmin_2300
Nu ...
Asta e problema , in 10 minute te omoara si fuge . Daca erau mobilizati corect , in 2 min trebuiau sa ajunga .. dar suntem la stagiul de vise rolleyes.gif
body
Nu am nici un pic de incredere in politia (cu p mic) romana pt ca am avut ceva experiente cu ei . Sunt niste inculti si frustrati ....de ex unu a oprit-o pe sora-mea ..nici nu conta motivul si cand a intrebat-o ce meserie are ( sora-mea a raspuns ca e profa ) si ce zice garcicu .."sa stiti ca avem si noi scoala" - nu avea nici o legatura cu contextul.
Exista totusi cativa in general pe la criminalistica , care au un pic o alta stofa .
Lexy
Din pacate am votat ca nu. Si vad ca procentul este foarte mare. Pacat.
kodrix
Nu, nu dry.gif am.
l@u
Aceeasi parere ca majoritatea post-336-1110552449.gif
bolovan_ro
Am votat "NU"...in ideea ca o uriasa parte din organe sint sau corupte...sau incompetente (deh...am avut de a face mult cu ei)
marss41
Nu am incredere in acesti indivizi deoarece:
-nu au putere de convingere in loc sa convinga ei pe infractori ii convinge infractorii pe ei
-sunt lipsiti de demnitate
- in general limitati la intelect
- inca se cred stat in stat ,ar vrea sa aiba statut de functionar public dar drepturi de militieni (functionarul public este in slujba cetateanului)
- mare majoritate din ei sunt la aspect fizic o rusine (si totusi au tupeul sa-si poarte cele peste 120 Kg cu inganfare dupa principiul ca haina face pe om) ,uitati-va la :carabinierii italieni , politistul englez ,german ,etc.
Referitor la institutia Politie - omul sfinteste locul zice o vorba veche.
mih95
Din pacate.... NU !
john_otto
sa inteleg k pana in momentul de fata 11% din cei ce au votat lucreaza in politie? k altfel nu se explica. smile.gif
marss41
Adica iau banii de la politie....... ca de lucrat nu prea lucreaza...... tongue.gif
danielvoina
am incredere ca sunt toti niste dobitoci, imputiti, spagari, retarzi, care isi iau salarii mai mari decat ar trebui (aici probabil intervine sporul de prost), deci, cu alte cuvinte am numai "lucruri bune" gun3.gif pentru politia romana!!!
bafta la toti gaborii icon_mrgreen.gif !
einstein1984
Am incredere in Politia Romana, care are cadre din ce in ce mai tinere si mai dezghetate.
Ake
@danielvoina
Eu n-as generaliza.
Adica nu sunt de acord cu acel "toti" din postul tau.
Eu chiar am intalnit odata un politist inteligent. Culmea, chiar la circulatie. Si comparativ cu media populatiei era chiar cult. Si nu lua spaga (cel putin mie nu mi-a luat). Asa ca daca nu cumva l-au dat pe respectivul afara intre timp, nu pot sa fiu de acord cu postul tau.
AlinI
QUOTE(Ake @ 11 Dec 2006, 23:52)
Eu chiar am intalnit odata un politist inteligent. Culmea, chiar la circulatie. Si comparativ cu media populatiei era chiar cult. Si nu lua spaga (cel putin mie nu mi-a luat).
*



pai de aia l-au si trimis la circulatie... sa il pedepseasca.. biggrin.gif
ovidiusoft
Nu, era la curs de perfectionare! biggrin.gif
Jack Daniel's
QUOTE(danielvoina @ 7 Dec 2006, 11:25)
am incredere ca sunt toti niste dobitoci, imputiti, spagari, retarzi, care isi iau salarii mai mari decat ar trebui (aici probabil intervine sporul de prost), deci, cu alte cuvinte am numai "lucruri bune"  gun3.gif pentru politia romana!!!
bafta la toti gaborii  icon_mrgreen.gif !
*


Postul de mai sus ar trebui sa apara ciclic in acest topic . cenzurat biiiiiip ! showfinger.gif
lucian_v
Care politie? Romania nu are asa ceva...poate va referiti la imitatia aia de institutie care are masini cu lumini rosii si albastre? Sunt convins ca in imitatia aia de institutie exista si profesionisti dar intr-un numar infim...pacat de ei , pacat de noi si de tara asta...

politie???? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif cred ca mai repede am avea sanse sa ne creada cineva ca avem o directie de cercetare foarte dezvoltata ...sau un nivel de trai foarte ridicat decat sa ne creada ca avem politie... radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
argon
Lucrurile au inceput sa se schimbe, mai bine ochii mari si lasati ideile preconcepute.
Jack Daniel's
Sunt varza , azi depasire cu tupeu coloana la semafor si pulitai din intersectie au supt-o . smile.gif
bobo77
Sincer nu am priceput din exprimarea ta, cine a depasit coloana tu?
Jack Daniel's
Da , eu acompaniat de Guta cu "Smecherii fac ce vor" ... smile.gif
bobo77
Chiar sunt prosti in cazul de fata...daca "smecherii" ca tine fac ce vor...
Jack Daniel's
Sunt varza cu carne Bobo ...din pacate . sad.gif
argon
Bine macar ca recunosti...
Jack Daniel's
Ce sa fac Argoane daca asta e realitatea reflectata de politia rutiera si anume varza .
Sony
Bine ca prostia nu doare!
os
@big2003 - eu nu sunt la curent cu fenomenul manelist - ia spune: chiar exista o manea cu "Smecherii fac ce vor"? Sau titlul este "Smecherii face ce vrea" (ca sa fie autentica)?
cris71
As vrea sa am incredere in politie. Dar
-cand vad ca nu se posteaza in intersectii la orele de varf, sa fie folositori
-cand desi ar putea sa ia amenzi grase in anumite zone ale orasului, ei stau prin alte parti (e drept, nu citesc forumurile) si hiberneaza
-cand ii ignora pe smecherii cu masini bengoase care fac ce vor si se iau tot de amarasteanul cu Dacia
nu mai am asa mare incredere.

S-au reimprospatat cadrele, e drept. Sper ca naravurile sa nu se reimprospateze.
NoDacia
nu am votat pentru ca .... sunt oameni si oameni si in politie.... cred ca ar mai fi trebuit adaugata o optiune ...

azi mi s-a cerut pe fata 500mii sa nu-mi dea 2 puncte amenda... cand eu i-am cerut agentului sa platesc pe loc- mi-a zis ca nu are chitantier la el ca nu i-au dat de la sectie/ sau unde isi avea domiciliul ... si atunci a aruncat vrabiutza cu banii in talon...
Sorinator
Va mai curge multa apa pe Dunare pana ce politia isi va curata imaginea, indiferent cat de multi politisti Oameni ar exista acum.
Ghidioneanu
De cand au amendat-o pe Ioana Basescu si au lasat-o o luna fara permis , am inceput sa am incredere . Deci se poate !
O fi fost avansat cel ce i-a dat amenda ? icon_mrgreen.gif
Kunt
Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ! Evident. Sunt multe motive. Unul cat se poate de simplu: un prieten/fost coleg de-al meu politai pe care l-am imprumutat cu bani nu mi i-a mai dat de vreo cateva luni... Cred ca a crezut ca e spaga sau cine stie...
Atitudinea asta a lor ca li se cuvine totul ma deranjeaza cel mai tare. Asta era baiat bun inainte dar l-a schimbat sistemul de e de nerecunoscut, plus ca a si inceput sa vorbeasca ca un analfabet.



adimaridum
siguranta si incredere laugh.gif biggrin.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif 04.gif
ce gluma buna
donraulo
NU
gabylzr
Nu si nici nu ma intereseaza, atita timp cit sunt pusi pe japca.
daniM
spagarii astia(care ii stiu eu)pentru niste euro iti pupa mana si-ti spala parbrizul
AR-18-MOS
DA, am incredere. Nu spun de ce... bla bla bla.gif
C@talin
pai la ce salarii au acuma cu minus 25% cred si io ca sunt spagari si sa vezi ce actiuni or sa fie.O sa caute si acu in cru cu fan numai sa te arda.
Alexio
Nu! si am si motive.
alprazolam_2002
da!cu multe exemple.
SiloS
Da! Am incredere ca micii infractori intotdeauna sunt prinsi!
Jack Daniel's
QUOTE(daniM @ 7 Dec 2007, 22:42)
spagarii astia(care ii stiu eu)pentru niste euro iti pupa mana si-ti spala parbrizul
*


INCREDERE 1%, asta cu indulgenta! wink.gif Uite si un exemplu, mi s-a furat ceva din masina, dupa 30 de zile am mers sa iau hartia pentru CASCO. Surpriza, au pierdut dosarul cu totul sad.gif , am avut noroc ca am avut pe cine suna si mi-au dat hartia pe loc, fara vreo dovada din partea mea ca furtul avusese loc. wacko.gif
Richelieu
Cel mai mult imi place cand vad un politist cum se plange ca l-au tratat cu sictir alti politisti.
georgelush
si Da si NU
Richelieu
QUOTE(SiloS @ 22 Aug 2010, 22:08)
Da! Am incredere ca micii infractori intotdeauna sunt prinsi!
*


... si eliberati imediat.
C a t a l i n
Am incredere... ca daca nu ies pe strazi se circula mult mai bine.
BZN
Da. E mai rau fara rau.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.