Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bataie ciudata in stanga fata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
haiducro
Am si eu un necaz cu bolidu' meu. De aproape o luna am o bataie in partea stanga fata, ca si cum ar bate "fier pe fier" in cadrul unei rotatii. Am crezut ca e planetara, am schimbat-o ca era "varza" si tot se mai aude, chiar daca nu permanent. Discul de frana nu pare sa fie ovalizat, janta nu atinge in nimic. Oare ce poate sa fie?
Gusti
Bucse, pivoti...vreun surub slabit...verifica tot
Raptoe
Poate aberez si chiar nu mai stiu cum ihi zice parca "bascula" la 1300 era rupta intr-o parte pe unde intra axu...si in curbe facea urat...verifica cand te mai uitzi cine stie...
viulian
La mine facea asa din cauza placii aleia de tabla din spatele fuzetei care se strambase nush cum dracu si-mi atingea janta. Verifica mai bine.
haiducro
Nu sunt astea, mi-e frica sa nu fie din cutie. Oricum saptamana viitoare o car la doctor.
haiducro
Gata!!!

Am rezolvat-o. Era vorba de arcul care tine placuta de frana. Era slabit si placuta se misca cum avea chef.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.