Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: yala portbagaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
florincaprioara
merge schimbata o yala din aia veche cu una ingropata care se deschide direct din cheie vine la suruburile-gaurile vechi??
marius-gabriel
la cele vechi gaura e un pic triunghiulara si mai mare un pic.
chiar daca ai reusi sa prinzi incuietoarea, nu iti merge decat daca schimbi si "mecanismul" prin interior care e vreo 400 de mii, plus incuietoarea care e vreo 300.
avantajul e ca nu se mai deschide fortat portbagajul asa usor ca cele vechi, insa se potrivesc cheile intre ele.
florincaprioara
QUOTE(marius-gabriel @ 16 Sep 2006, 21:23)
la cele vechi gaura e un pic triunghiulara si mai mare un pic.
chiar daca ai reusi sa prinzi incuietoarea, nu iti merge decat daca schimbi si "mecanismul" prin interior care e vreo 400 de mii, plus incuietoarea care e vreo 300.
avantajul e ca nu se mai deschide fortat portbagajul asa usor ca cele vechi, insa se potrivesc cheile intre ele.
*



PT. INCHIDERE CENTRALIZATA TREB. INCUIETOARE DIN ASTA NOUA?
marius-gabriel
ca sa iti pui actuator si la portbagaj iti trebuie mecanism tip nou.posibil ca printr-un artificiu sa poti pune si la cel vechi, dar trebuie sa fie descuiat mereu si actuatorul sa actioneze un fel de zavor ceva.
razzcor
Salutare la toti de pe acest forum . Este primul meu post. Am o problema cu incuietoarea de la portbagaj Dacia 1310 , incuietoarea e din plastic mai dur si niciodata nu ma tine prea mult , de la gropi si/sau alte chestii se rupe ciocul ala de la incuietoarea din plastic si disper . Va rog mult ajutatima sleep.gif . Imi cer mii de scuze daca am postat aiurea dar nu am gasit nicaieri sa se discute aceasta problema . Astept sfaturile voastre ...
Kruger
QUOTE(marius-gabriel @ 16 Sep 2006, 19:23)
la cele vechi gaura e un pic triunghiulara si mai mare un pic.
chiar daca ai reusi sa prinzi incuietoarea, nu iti merge decat daca schimbi si "mecanismul" prin interior care e vreo 400 de mii, plus incuietoarea care e vreo 300.
avantajul e ca nu se mai deschide fortat portbagajul asa usor ca cele vechi, insa se potrivesc cheile intre ele.
*




QUOTE(dominy @ 22 Jul 2008, 10:13)
indrep si jante din tabla dar problema e ca nu se renteaza ... daca vrei neaparat se rezolva !
*



Eu am facut trecerea de la sistemul vechi la cel nou, si inafara de putina pilitura cu manuta nu a fost nici o problema.


cosminus
Eu la 1300 am avut din aluminiu
Twister
Morala e ca exista si sisteme originale Made in France (mult) mai proaste decat cele "inventate" de Dacia Pitesti...
CriSTI68
QUOTE(florincaprioara @ 17 Sep 2006, 14:15)
PT. INCHIDERE CENTRALIZATA TREB. INCUIETOARE DIN ASTA NOUA?
*



cauta la inchidere centralziata berlina, pe modelul tau merge pusa deschiderea mult mai usor decat pe cele cu modelul nou
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.