Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: instalatie alimentare injectie
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
euu
Mi-am luat o dacie care nu functioneaza decat cu gpl deocamdata,problema care este,pompa nu merge si motorasul pas cu pas am inteles ca este reglat pt un relanti pe gaz deoarece functiona defectos,intrebarile sant:
-merge sa pun un tip de pompa care baga presiune 3 bari ? tot submersibila si tot bosch,
-daca motorasul pas cu pas este reglat pt relanti la gaaz imi va sta relantiul si la benzina?
-vechea pompa se poate repara?
-motorasul pas cu pas se poate repare? ce se strica la mel si poate ma ajuta cineva si cu o poza cu el desfacut
neaga26
aceiasi problema o am si eu numai ca la mine nu merge pe benzina merg doar pe gpl , trebuie sa ma duc sa o pun pe calculator asa mi-a spus un mecanic mi-a spus ca poate fii de la pompa care nu baga 3 bari presiunea sau corp clapeta acceleratie ms
euu
pe mine ma intereseaza in principal daca ai pun pompa merge pe benzina fara reglajul motorasului pas cu pas ?
Ov
sistemul este cu auto-reglaj deci trebuie sa ai relanti bun si pe benzina si pe gaz. Motorasul se poate repara. Desfa-l si o sa gasesti in carcasa lui un motoras amarat. Se curata periile/contactele si e ca nou !

Pompa de benzina poti sa pui fara nici o grija. Din cate am inteles se poate repara si aia a masinii (e vorba de o supapa care se duce), asta daca nu e arsa.
euu
am montat si pompa de benzina si motorasul pas cu pas(sh) care l-am reglat cu doua fire problemele sant : fluctueaza relantiul pe benzina cu mufa motorasului scosa
-daca nu scot mufa de la pompa de benzina nu mai pot sa o mut pe gaz(ma gandesc ca e defect comutatorul) deci ea merge in ambele variante pe benzina
de ce fluctueaza relantiul? pe benzina?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.