Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vand Cauciucuri resapate
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Pages: 1, 2
adumitrachy
Aduc la comanda cauciucuri resapate aproape orice dimensiune. Incepand de la 155/60... R13/14/.... pana la cauciucuri pentru tiruri si camioane.

Cauciucurile sunt atat de vara, cat si mixte si de iarna.

Cauciucurile sunt resapate in italia, franta si germania.

Sunt 31 de profile, care se pot vedea in catalog.

Comenzile pot fi onorate in limita stocului.

Daca modelul solicitat este pe stoc, cauciucul este livrat intr-o ora, maxim doua (in functie de trafic, pt ca trebuie sa ma duc la depozit).

A. Si am uitat ce este mai important: pretul este de 700.000 pt toate cauciucurile (mai putin cele de tir/camion... ).

Rel la 0724243919
sau
id yahoo/mes adumitrachy

Locatia de moment este Tg Frumos. Pot aduce si in Iasi/alta localitate, dar doar daca imi pune-ti gazul sau am eu treaba in respectiva localitate.

In pozele urmatoare vedeti cauciucurile care erau pe stoc la momentul actual. Daca doriti mai multe detalii, va pot trimite
pe mail catalogul in care sunt 31 de modele. Problema e ca am scanarile si au 10 mb fiecare pagina la momentul actual.
Pana le micsorez eu, doar atat pot sa va arat.
mihaiachi
185 R 14 C gasesc? Ma intereseaza, desigur, sa fie pereche.
kapp
185/65 r15 2 buc.?
delfinu02
salut

sunt si eu interesat de 4 bucati, este vreo reducere pentur 4 bucati? ce marca sunt cauciucurile?
adumitrachy
C-uri nu gasesti resapate. Cauciucurile resapate suporta 450-500 de kg (merg si cu mai mult de atata, dar asta este cantitatea recomandata). Oricum, 185/14 am dat cuiva pe un papuc si este multumit.


185/65/15 nu sunt momentan. Sunt 195/65/15 daca va intereseaza. Cam tot pe acolo. Putin mai late, dar merg.

Delfinu. Nu fac reducere la 4 cauciucuri . Vezi ca ti-am trimis si un mail cu poza pe care mi-au cerut-o la telefon.
gogota_69
trimite-mi si mie un e-mail :gogota_69@yahoo.com cu catalogu si preturile daca se poate.ciao
pastrama
Same here. pastrama_stelistu@yahoo.com
adumitrachy
Pretul este 700.000 de bucata (dupa cum am spus si mai sus). Catalogul nu il mai arat la nimeni pt ca nu am toate modelele si ma fac de bafta. Intelegeti? Imi spuneti voi ce dimensiune va intereseaza, tipul (vara, iarna, mixt) si eu va spun daca se poate rezolva ceva sau nu. Cel mai bine. Spun acest lucru pt ca am mai postat pe un forum cataloagele, iar cu toate ca le-am spus clar la respectivii ca nu am decat anumite modele, ei imi cer si ce au mai vazut pe acolo.


Deci, concluzia este ca astept sa imi spuneti ce dimensiune doriti si tipul anvelopei, iar eu revin cu detalii.

Astazi s-a primit un nou model de 195/65/15 ( am inteles ca ar merge pe logan, dar nu vreau sa va influentez) , iar profilul este cel din imaginea de mai jos.
mihaiachi
QUOTE(adumitrachy @ 11 Oct 2006, 17:01)
C-uri nu gasesti resapate. Cauciucurile resapate suporta 450-500 de kg (merg si cu mai mult de atata, dar asta este cantitatea recomandata). Oricum, 185/14 am dat cuiva pe un papuc si este multumit.

Pai am avut doua 185 R 14 C pe duba mea VW (gogosar din ala de hipiot) si erau resapate- e drept, prin '93, in Rom, si la fel de drept este ca unul s-a exfoliat si altul a facut pana dar tot din cauze interne cred.
Poate o sa iau fara C daca nu gasesc pana da frigul...
adumitrachy
Merg pe duba fara C-ul respectiv. Daca tu ai avut insa prin 93 C-uri resapate, sa stii mai mult ca sigur ca nu erau C-uri. La noi se lucra doar cu un singur tip de banda. Daca vrei, ca sa te convingi pot sa arat cateva poze in care se vede procesul tehnologic al cauciucurilor din acea perioada.
In concluzie, sunt c-uri resapate, dar si pretul este pe masura, asa ca mai bine iti iei normale.
GoGu
Ceva de iarna 185/65/15 sau 195/60/15? 2buc?
R19/16v
195/50 R15?!
GoGu
Ei, ceva noutati?
Ceva din ce am intrebat? Sau hai, chiar 195/65 r15 de iarna, 2 buc?
Vinti
[attachmentid=37643] asa ceva ai pe 14 sau asemanator de iarna, vara, all sezon nu conteaza
adumitrachy
QUOTE(R19/16v @ 26 Oct 2006, 23:10)
195/50 R15?!
*



Nope

QUOTE(GoGu @ 31 Oct 2006, 03:00)
Ei, ceva noutati?
Ceva din ce am intrebat? Sau hai, chiar 195/65 r15 de iarna, 2 buc?
*



Raspunsul ti l-am dat azi la telefon blush.gif
QUOTE(Vinti @ 31 Oct 2006, 10:24)
[attachmentid=37643] asa ceva ai pe 14 sau asemanator de iarna, vara, all sezon nu conteaza
*



Vezi ca este modelul ala de pe masina mea(se vede marginea cromata de la aripa). Doar atat este asemanator si nu cred ca era pe 14.

GoGu
Cred ca ma confunzi... nu am vorbit la telefon.
Ma intereseaza 185/65/15 sau 195/65/15, de iarna, 2 buc.

Modelul din ultima poza spre dreapta (din primul post), cauciucul din dreapta ai pe dimensiunile astea? Seamana zdrobitor cu Debica Frigo 2...
Rhadoo_4
165/65 R14 iarna avem? M-ar interesa 2 sau 4...
cookie
Ceva pe 12" ai? De iarna m-ar interesa dar, da un pret si pt vara ca poate imi iau 4+4. Merci
cookie
Ceva pe 12" ai? De iarna m-ar interesa dar, da un pret si pt vara ca poate imi iau 4+4. Merci
mihaiachi
QUOTE(adumitrachy @ 26 Oct 2006, 10:11)
Merg pe duba fara C-ul respectiv. Daca tu ai avut insa prin 93 C-uri resapate, sa stii mai mult ca sigur ca nu erau C-uri. La noi se lucra doar cu un singur tip de banda. Daca vrei, ca sa te convingi pot sa arat cateva poze in care se vede procesul tehnologic al cauciucurilor din acea perioada.
In concluzie, sunt c-uri resapate, dar si pretul este pe masura, asa ca mai bine iti iei normale.
*


Eu merg in 90% din cazuri cu duba plina... Stiu cum se resapa, am fost cand eram in facultate la Victoria, resapau aia acolo. Carcasele erau Michelin si scrie pe ele clar 185 R 14 C. Acum eu nu vreau sa te contrazic, poate ca C-urile nu se resapeaza, dar la noi... rolleyes.gif
Eu caut cu C, ca fara am pe stoc de pe la amici cu autoturisme...
m_and_trix
Asa ceva ai?Sunt pe 15 :
modulsys
185/60/15 H de iarna, doua bucati?
GoGu
Hai ca mai am pe cineva interesat: 2 buc 205/55 r16, de iarna. Ceva?
Cataaa
205/40/17. 205/45/17. 215/40/17. 215/45/17. 225/40/17
Mad MAX
195/65/15 si 205/65/15 ai ? Le poti trimite prin curier?
adumitrachy
Gata cu restul problemelor. De acuma ma pot ocupa din nou de treaba cu cauciucuri, asa ca am sa va raspund biggrin.gif


QUOTE(GoGu @ 1 Nov 2006, 02:22)
Cred ca ma confunzi... nu am vorbit la telefon.
Ma intereseaza 185/65/15 sau 195/65/15, de iarna, 2 buc.

*



Acuma plec sa iti aduc. Atept un semn de la tine referitor la livrare: ori vii tu pe la mine, ori trec eu pe la o joi- vineri prin iasi.


QUOTE(Rhadoo_4 @ 1 Nov 2006, 12:20)
165/65 R14 iarna avem? M-ar interesa 2 sau 4...
*



175/65 daca vrei este. Nu vei avea eroare la kilometraj. wink.gif

QUOTE(cookie @ 1 Nov 2006, 12:43)
Ceva pe 12" ai? De iarna m-ar interesa dar, da un pret si pt vara ca poate imi iau 4+4. Merci
*



Nope.

QUOTE(m_and_trix @ 1 Nov 2006, 14:02)
Asa ceva ai?Sunt pe 15 :
*



Nope.
QUOTE(modulsys @ 1 Nov 2006, 14:36)
185/60/15 H de iarna, doua bucati?
*


Am , dar T-uri si U-uri smile.gif

QUOTE(GoGu @ 2 Nov 2006, 10:18)
Hai ca mai am pe cineva interesat: 2 buc 205/55 r16, de iarna. Ceva?
*


Asa cum ti-am spus la telefon (de data asta sunt sigur ca am vorbit cu tine biggrin.gif ) , momentan cea mai mare dimensiune pe care o aduc este de 195/65/15".

QUOTE(Cataaa @ 3 Nov 2006, 01:13)
205/40/17. 205/45/17. 215/40/17. 215/45/17. 225/40/17
*



Nimica din ce e mai sus.

QUOTE(Mad MAX @ 3 Nov 2006, 12:36)
195/65/15  si  205/65/15 ai ?  Le poti trimite prin curier?
*


195 /65 am. Chiar acuma ma duc sa aduc pt gogu un set. 205 nu am. Ti le pot trimite prin curier.
GoGu
Am rabdare pana joi sau vineri, ca nu prea am drum spre Tg. Frumos.
Deci, daca n-ai 185/65/15 iau 195/65/15, 2 buc, de iarna.

Iti trimit nr. de mobil pe PM, eventual imi dai un bip cand esti cu ele in Iasi si te sun si stabilim unde ne intalnim, ok?

PS ce profil sunt? E vreunul din pozele puse de tine?
adumitrachy
Gata gata. A venit baiatu cu marfa promisa si cu un profil nou. Deci, avem si profilul din imaginea de mai jos, care este 195/65/15. Astept si alte cereri. Avem pe stoc: 155/165/175 r13 175/185/r14 si 185/195 r15, cu diferite marimi la baloane. Luati pana nu vine iarna.

Gogu-le, cauciucul din imagine este de-al tau, iar cand vin in Iasi iti dau eu un bip (apropo, ca sa nu zici ca sunt baiat rau, ti-am luat cauciuc de tip U, nu T cum sunt majoritatea wink.gif ).
GoGu
OK, par misto. Mersi mult.
paulp
2 cauciucuri 195/60/15 crezi ca se pot gasi si pentru mine?
Trag eu o plimbare la Tirgu daca sint bune si frumoase si preferabil H sau mai sus smile.gif
adumitrachy
Maine dimineata dau un telefon sa vad daca sunt pe 195/60/15. Oricum, in caz ca nu sunt, pot sa iti aduc sigur 195/65/15 sau 185/65/15 . Revin cu detalii maine.
paulp
Eu am in acte 195/60/15 sau 185/65/14 (dar pe 14 nu am jenti wink.gif).
pe 195/65/15 sint prea mari wink.gif 185/65/15 cred ca merg, dar nu le am in acte si chiar nu am chef sa ma cert cu vrun cap de creta pe motivu asta smile.gif
Poate gasesti alea pe 60, ca mai am 2 la fel wink.gif tot de iarna.
GoGu
Cu riscul de a te supara, nu poti sa-mi aduci si mie 185/65r15, ca pe fata asa am si parca n-as merge cu 2 dimensiuni. Chiar daca-s T-uri...
Te poti interesa?
Acceptasem 195 in ideea ca n-ai 185 blush.gif
Xeo
Salut! Asi vrea sa stiu si eu care sunt cauciucurile cele mai inalte pentru jantele de 13"? Vreau sa le pun pe o dacie 1310 si sa o mai inalt. astept un PM te rog ca nu prea frecventez sectiunea asta. Multumesc mult! BAfta la vanzare.

PS- la cate bucati obtin o reducere?
adumitrachy
QUOTE(GoGu @ 7 Nov 2006, 00:45)
Cu riscul de a te supara, nu poti sa-mi aduci si mie 185/65r15, ca pe fata asa am si parca n-as merge cu 2 dimensiuni. Chiar daca-s T-uri...
Te poti interesa?
Acceptasem 195 in ideea ca n-ai 185  blush.gif
*



Deja ti le-am adus pe astea. Ia-le pe astea, iar dupa asta, daca ai sa fii multumit, am sa iti aduc de 185. Momentan ti le-am adus pe astea. Eu intelesesem ca vroiai 195 in primul rand...
catala2k
Salut

Ma interesaza daca ai 4 anvelope 185/65/r15 de iarna cu profil gen vredestine sau sava si daca poti sa le trimiti in Bucuresti. Eventual si o poza pe pm ar fi bine venita sau direct pe forum.

ps: ti-am mai lasat mesaje pe ym dar nu ai mai dat nici un semn de viata

merci
adumitrachy
Vezi ca este o poza cu profilul cauciucurilor pe 15 mai sus. Ti le pot trimite la bucuresti. Nu e nici o problema. Spune-mi cate vrei, da-mi adresa, iar eu diseara ti le trimit.

P.S. Nu am primit nici un mesaj pe mess. Chiar acuma sunt si nu am nici un mesaj.
GoGu
Daca nu se pot schimba, asta e, le iau pe astea. Cat despre altele, nu stiu ce sa zic, poate peste vreo 2 ani smile.gif ca pe fata mi-am luat noi (de 185/65), astea resapate le vreau pt. spate.
paulp
Pentru mine ai vro veste, sau ma duc in cercetari prin tirg smile.gif?
adumitrachy
Paul. Acuma vine masina cu cauciucuri. Cate vrei? Spune repede smile.gif
GoGu
Am primit in seara asta cauciucurile.
In afara faptului ca nu erau chiar dimensiunea dorita (fapt pe care-l cunosteam, deci nu chiar o problema) vreau sa spun ca arata mult mai bine ca in poze. Nu prea se compara cu cele vazute in Metro care parca-s SH-uri. Sunt marca PNEUS si, repet arata f. bine. Sper sa fie si la fel de eficiente.
In cazul meu, feedback pozitiv.
adumitrachy
Mc de aprecieri Gogu-le . Ma bucur din toata inima ca esti multumit. Ai vazut ca nici macar pe masina mea nu aveam profilul asa de beton ca de pe alea pe care ti le-am adus. In fine. Ai grija unde le echilibrezi. Trebuie sa le scoti neaparat 0 pe 0. Daca vrei, iti pot spune pe privat o vulcanizare unde eu imi echilibrez rotile tot timpul si ies 0 pe 0. Toate bune si care mai doreste, care mai pofteste. smile.gif
paulp
QUOTE(GoGu @ 8 Nov 2006, 22:33)
Am primit in seara asta cauciucurile.
In afara faptului ca nu erau chiar dimensiunea dorita (fapt pe care-l cunosteam, deci nu chiar o problema) vreau sa spun ca arata mult mai bine ca in poze. Nu prea se compara cu cele vazute in Metro care parca-s SH-uri. Sunt marca PNEUS si, repet arata f. bine. Sper sa fie si la fel de eficiente.
In cazul meu, feedback pozitiv.
*


De ce vrei sa te-njur ca eu am ramas fara caucioace, desi ma oferisem sa ma duc la Tirgu dupa ele sad.gif
Asta e, cine pana mea m-a pus sa-mi iau Focus Ghia cu dimensiuni speciale wink.gif
GoGu
pai ia si tu 185/65 sau 195/65, calculeaza unde da diferenta mai mica la raza...
eu am pus astea de 195/65 peste cele de 185/65 si daca nu stiam ca-s diferite nu bagam de seama diferenta.

Paul, ti-am calculat eu: cu 185/65 vei avea diametrul rotii mai mare cu 6,5mm iar cu 195/65 diametrul va fi mai mare cu 19,5 mm.
adumitrachy
PaulP inca o data imi cer mii de scuze pt ca nu am reusit sa te servesc pana la capat. Sper ca ai inteles ca nu a depins de mine. Iti dai seama ca si eu eram bucuros sa facem afacerea. Dar... Totusi sa nu uitam ca traim in Romania. Eu raman la parerea ca 185/65 te-ar fi multumit. Insa te inteleg ca nu vrei sa ai probleme cu intelectualii.

Off topic: eu am cauciucuri de 175 de 4 ani si nu am avut probleme nici la Itp, nici pe strada cu politia biggrin.gif
paulp
Multumesc Andrei aka Adumitrachi, cauciucurile sint super (nu recomand aiurea) Miine sper sa pun poze cu profilul lor (asimetric). Din pacate, marimea maxima e de 15", pentru ca erau amatori si pe 16".
chili
anvelope 145/80x15 ai cumva posibilitatea sa faci rost?
sint pt dacia 1100, si nu pt smart cu talon mic,145/65x15
multumesc, astept raspuns
adumitrachy
QUOTE(paulp @ 12 Nov 2006, 01:56)
Multumesc Andrei aka Adumitrachi, cauciucurile sint super (nu recomand aiurea) Miine sper sa pun poze cu profilul lor (asimetric). Din pacate, marimea maxima e de 15", pentru ca erau amatori si pe 16".
*



Paul ma bucur ca esti multumit. Sper ca nu il mai bati pe Gogu acuma... biggrin.gif


QUOTE(chili @ 12 Nov 2006, 14:16)
anvelope 145/80x15 ai cumva posibilitatea sa faci rost?
sint pt dacia 1100, si nu pt smart cu talon mic,145/65x15
multumesc, astept raspuns
*


Din pacate nu pot sa aduc. sad.gif
delfinu02
salut,

abia le astept si eu pe ale mele
serifu sa imi dai un semn de viata ca la pitesti sunt asteptate cele 8 bucati
4 buc 185*65*15
4 buc 195*65*15

toate de iarna

hai salut
adumitrachy
QUOTE(delfinu02 @ 13 Nov 2006, 17:13)
salut,

abia le astept si eu pe ale mele
serifu sa imi dai un semn de viata ca la pitesti sunt asteptate cele 8 bucati
4 buc 185*65*15
4 buc 195*65*15

toate de iarna

hai salut
*




Nu am uitat. Am intrat in posesia lor. Iti dau eu un semn cand pleaca de la mine. Apropo. Am cantarit un cauciuc si are 8.600 kg. Deci pretul se invarte in jurul celui pe care l-am discutat la telefon.

Oricum. Incepand din seara aceasta e o noua promotie: pe langa cauciucurile disponibile pana acuma, sunt si cauciucuri pe 16", cu marimi de genul 205,225,..etc. Pretul pentru aceste modele este 800.000 bucata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.