Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme la faruri...cred
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
swordfish_eye
Salut...am si eu o problemuta...suna cam penibil...dar deja sunt disperat...deci...oridecateori apas pedala de la frana mi se aprind farurile din fata....va rog daca ma puteti ajuta ca deja nu stiu la cine sa apelez.


ps.daca apas pedala de frana pot sa scot cheia din contact,ca motorul ramane aprins...straniu....sau poate am o masina spatiala???
valeriu ciprian
daca ai legat sa se aprinda stopurile de ceata de pe spate cu cele de frana atunci se aprind si farurile la apasarea pedalei de frana.Ori renunti la stopurile de ceata scotand papucii care vin din int masinii(nu le mai poti aprinde din interior) ori renunti la legatura facuta intre stopurile de frana si cele de ceata.Daca nu ai asa ceva facut atunci cred ca tb. vb. cu un electrician.Multa bafta.
LaurD
Daca ai schimbat un bec cu doua filamente ( frana si pozitie ) verifica pozitiunarea lui in soclu sa nu se faca contact intre lamelele din soclu ( scoate pe rand becurile din soclu )
swordfish_eye
mersi mult de tot...acum asta voi incerca sa virific faza cu becurile...am vorbit cu un electrician si m-ia spus acelasi lucru...acum asta mai ramane de verificat...si daca nici asta nu da rezultate...la electrician ajung..va multumesc de sfaturi...revin cu rezultate
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.