Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: acceleratie prea sensibila
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
sefu_alx
pot face cumva acceleratia mai in-sensibila?
in sensul ca,daca apas 1 cm se tureaza la 4000 sau paste
nu brusc ca si acum asa apasa mult pedala,dar creste pana la 4000 +

la vecha dacie 1300 nu era asa !

help ca e super nasol..

sau asa fac(e) tote...
sefu_alx
sorry,nu am vrut sa fac 2 threaduri..am dat de 2 ori click sad.gif
delete this please biggrin.gif
eellaa
Nu sunt sigur ca am dreptate dar daca inteleg eu bine ori ai o problema pe la carburator...ori benzina nu este corespunzatoare desi eu cred ca e de la carbuartor ...cred ca ai nevoie sa umbli la el(vezi si tu ce se intampla atunci cand apesi pedala...pune pe cineva sa apese pedala si tu priveste ce se intampla).Eu nu am auzit de nici o dacie la care cursa pedalei de acceleratie sa fie atat de mica.
FLP
Verifica si tu arcu ala care tine clapeta de acceleratie, inclusiv pedala, da`l cu o pozitie doua mai jos, mai spre roata...
mirceas
eu pateam sa se accelereze prea greu dupa ce umblam putin cu ea, s-a rezolvat dupa ce am schimbat cablul de acceleratie.

cursa pedalei e fixa, si cursa clapetei de acceleratie pe carburator. poate ai spritul necorespunzator?
ATM
Sau poate pur si simplu ai cablul de acceleratie pretensionat prea mult, unde este prins de clapeta din carburator. Lasa-l sa aiba un pic de joc si vezi ce iese.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.