Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Variante butoane geamuri electrice ?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Schatten
Viitor posesor de Logan Prestige, cat se poate de amuzat de actuala pozitie a butoanelor pt geamurile elctrice fata/spate (mai ales spate). Am vazut prin forum diverse modalitati de mutare a butoanelor, diverse modele de butoane, si m-am gandit si eu la o varianta. A incercat cineva sa puna butoane de Scenic II ?
Eu am un Scenic II si din ce m-am uitat ar merge chiar ok pe usile spate si pe usa dreapta fata la Logan. Pt usa de la sofer si eventual comanda pt toate 4 geamurile umm...ma mai gandesc smile.gif.
Oricum atasez o poza cu butonul care se gaseste pe usile spate la Scenic II.
Cine si-a mutat mutat butoanele pt geamuri sa arunce un ochi si sa ma lamureasca daca ar merge sau nu smile.gif

In cazu in care am dat nastere unui topic inutil cer scuze moderatorilor, dar nu am gasit nici un thread care sa trateze exact ideea butoanelor de Scenic pe Logan smile.gif[attachmentid=36538]

bassfreak
faza e ca loganu' nu are buzunare la usile spate.
poate ar fi o varianta montarea acestor butoane in manerele/cotierele de pe fata de usa.
IRONICK
Schatten, problema montarii butoanelor nu este de natura electrica. Lucrul asta este cel mai simplu. Pe tine trebuie sa intereseze pozitionarea pe usa (personal cred ca este prea in spate daca sunt pozitionate pe cotierele usilor) si diferentele de culoare intre butoane/consola si fata de usa pentru a nu iesi un ditamai kitch.
Schatten
@IRONICK da, la pozitionarea pe cotierele usilor ma gandisem si eu, o sa ma uit mai atent sa vad daca nu vin prea in spate, culoarea celui din poza se apropie destul de mult de culoarea fetei de usa de la Logan, posibil sa existe si pe nuante mai deschise care sa se pupe si mai bine cu culoarea fetei de usa LGN o sa ma interesez.
Titirca
[B]
QUOTE(Schatten @ 14 Oct 2006, 14:17)
@IRONICK da, la pozitionarea pe cotierele usilor ma gandisem si eu, o sa ma uit mai atent sa vad daca nu vin prea in spate, culoarea celui din poza se apropie destul de mult de culoarea fetei de usa de la Logan, posibil sa existe si pe nuante mai deschise care sa se pupe si mai bine cu culoarea fetei de usa LGN o sa ma interesez.
*


Nu stiu daca se vede prea bine cum am amplasat butoanele pentru geamuri stanga si dreapta dar poate iti dau o idee. Nu sunt butoane de Scenic ci tot de Dacia facute undeva pe la italieni si se gasesc destul de greu. Pe usile din spate nu am pus inca deoarece am inlocuit pentru moment butoanele amplasate pe podea intre scaunele din fata cu butoane cu impuls "confort" dar anul viitor montez tot pe usi si deschiderea geamurilor din spate. Asa cum le-am amplasat mi-a parut solutia cea mai comoda.
mirceateodorescu683
Solutia cu butoanele duble am adoptat-o pentru a controla geamurile din spate.
Ce vei face cu butoanele de geamuri de pe consola centrala?
Mihai R
de unde ai luat butoanele "de scenic"
alphred
Titirca nu vrei sa faci si tu cateva poze sa vedem si noi becurile alea rosii pe pozitie din usi? Asa doar ca chestie ca poate mai vrea cineva si sa vedem si noi cum da. biggrin.gif
axx
Intreb si eu..cu titlu informativ...e posibil sa se potriveasca panourile de usi de la clio 4 la logan ? ca forma si dimensiuni vreau sa zic...ca oricum arata mult mai bine...si au butoanele pt geamuri fata pe cotiera....
ga!nusha
CLIO 4 ?? wtf am fost in coma in ultimii 10 ani?
bobo77
Cind este lansarea la Clio 4? a aparut ieri...?
ady85btz
QUOTE(bobo77 @ 4 Feb 2007, 12:50)
Cind este lansarea la Clio 4? a aparut ieri...?
*


fugiti repede ca mai sunt doar cateva bucati pe stoc tongue.gif
axx
clio II phase 4...of doamne..era asa de greu ?
ga!nusha
nu cred ca se potrivesc

sunt la fel ca la bicorp? ca daca da poate le incerc eu...
axx
ar trebui sa fie la fel cu cele de la bicorp cu 4 usi.....desi nu stiu inaltimea daca e la fel....inclin totusi sa cred ca panoul de logan e mai inalt...plus ca are si alta forma la oglinda.... scuze am vrut sa zic cu 5 usi..ca iar incep unele perosane de aici sa se intrebe daca au lipsit ultimii 10 ani.... icon_mrgreen.gif
Dsign
atentie ca fetele de usi de la Prestige sunt mai inchise la culoare decit ale celorlalte modele.

Fetele de usi de clio nu se vor potrivi niciodata din prima pe usile de logan, decit poate cu ceva mai multe adaptari
ga!nusha
stim ca sunt mai inchise...si capacele de la boxe sunt mai inchise
si capacul din spate scaunelor din spate (unde se monteaza boxele spate) este mai inchis la culoare wink.gif
Dsign
nu era pt tine observatia wink.gif era pt initiatorul topicului, care spunea ca asteapta un prestige si era bucuros ca butoanele de scenic sunt montate pe un capac deschis la culoare...
kapqa
STIE CINEVA CODUL LA BUTONUL DECHIDERE GEAM SOFER CU IMPULS?
Lostboy
Nu se mai fabrica de ceva timp!

PS: Mai poti gasi doar in Targ (Vitan, etc) sau aici
Geox16v
Butoanele alea de scenic ptr geamurile spate au impuls?
smekeru
in modelul cu geamuri electrice spate ar trebui sa fie pe portiera butonul pentru ca pana ajungi la ele .......sunt pozitionate mult prea jos
wionut
vreau si eu sa stiu cum pot face sa pun 2 butoane pentru geamul din dreapta astept pm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.