Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am cutie in 5 trepte si in carie cand ii dau a 3 a
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alphabluesky
am cutie in 5 trepte si in carie cand ii dau a 3 a adici cand ii dau din viteza 4 in viteza a 3 carie tare cand ii dau din viteza a 2 in a treia mai putin carie care credeti ca ar fii problema unsure.gif
Supapa_jR
in primul rand....sa inteleg....cutia ta caraie cand dai spre 2???
poate trebuie sa cumperi alte pinioane in cutie...poate ai dintii fucked-up...de la ambreiaj nu cred sa fie.
mihai0070
Daca intra mai greu si caraie ... poate fi dus sincronul de la a 2 a si in timp o sa cedeze adica nu o sa mai intre decat dupa loc ...si o sa fie nevoie sa fie schimbat... spune-ne si noua cum intra in viteza ....
cam astea sunt semnele ca cedeaza cat de curand...
daca gresesc corectati-ma .... ala mine asa am patit dupa un numar de n km nu a mai intrat deloc in viteza...
rs44
In nici un caz nu este uleiul de vina!
diaconuliviu
Din exprimarea lui aiurita rau eu totusi inteleg ca e vorba de treapta a 3-a. Ii ciriie puternic la schimbari 4-3 si mai putin la schimbari 2-3.
Banuiesc sincronul de la treapta 3 sau, daca si cursa pare mai mare decit inainte, poate fi si rulmentul biconic de pe trenul mobil.
alphabluesky
face un carait cand ii dau in treapta a 3 uleiul l-am scimbat am bagat ceva ulei mai gros mam gandit si eu ca ar putea sa fie uleiul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.