Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme indicator soc
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
unikat45
salut am si eu o problema mai mica.. am constatat ca atunci cand trag socul nu se mai aprinde indicatorul din bord... de unde poate fi problema ?? s-o fi ars becul sau poate fi intrerupere si anume unde? mentionez ca am bord tip CN.
Uncle-Sam
pt inceput uita-te la "butonul" pt soc daca ai un cablu bagat lateral. daca e acolo, da jos grila aia din stanga, baga mana pe sub bord, apuca soclul de la bec si in timp ce tragi usor de el, rasuceste-l spre partea stanga a masinii pt a-l da afara. verifica-l si daca e ars, schimba-l wink.gif
unikat45
bine, multumesc...am sa incerc sa fac asta.. desi nu pare atat de simplu cum ai zis tu.. asta din moment ce indicatorul e pe sub turometru si etc..
am sa incerc si maine va comunic rezultatul..
bygy007
pune firul ala la masa daca se aprinde e de la carburator sau de la cablu daca nu se aprinde e de la bec
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.