Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: capota supernova
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Piese auto - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2
chris.25iun
Caut sa cumpar capota pentru dsn de preferat culoarea gri sobolan ... locatie bucuresti.... astept ofertele lasandu-mi un mesaj

17 Aug 2011, 23:31:
Am uitat sa spun starea sa fie cat de cat acceptabila, fara suparari nu am nevoie de botituri, ca este un pic apasata in fata la deschidere nu e nimic dar as nu fie "ciufulita" biggrin.gif.... Tn`x
fuzzzy
Poate cumva trebuia sa cauti pe la bursa? Fara suparari dar pentru asta e facuta bursa.... sencs...
Maskatu
Poti sa cauti pana la Craciun ca oricum nu vei gasi. Am cautat eu vreo 3-4 luni si nu am gasit capota la culoare. Gasesti capota in alta culoare insa de obicei cei ce le vand cer cam mult pe ele, gen 200-300 roni, in conditiile in care deja au ceva rugina, si in conditiile in care o capota noua costa fix 300 de lei. Ma rog, mai pui si vopsitul dar macar sti ca ai ceva nou... Eu am preferat sa iau capota noua si nu imi pare rau.
chris.25iun
Am inteles... oricum eu caut poate poate se gaseste cineva sa imi ofere
vad_sunete
imi cer scuze ca postez aici, dar nu stiu unde in alta parte. postez aici pentru ca s-a discutat despre vopsit..

vreau sa vopsesc masina pt ca are destul de multa rugina in praguri si putin pe una din usi. prin niste cunostinte am gasit pe cineva care e vopsitor de meserie. mi-a cerut pe ce vreau eu sa fac, reparat rugina si vopsit de la bandou in jos, 300 de lei cu tot cu materiale.
m-am gandit mai bine si acum vreau sa o vopsesc pe toata si ma gandesc ca daca pe aproape jumatate de masina mi-a cerut 300 de lei, pe toata mai mult de 600 nu ar trebui sa imi ceara. masina nu necesita chit sau reparatii in afara de praguri si usa, nu e lovita, nimic.
intrebarea este: din ce stiti voi, cam cat se ia la un vopsit exterior? fara cuptor sau alte minuni. pregatit si vopsit cu pistol. vreau sa stiu ca daca imi cere o suma care mi se pare f mare sa nu fiu eu rupt de realitate si sa zic ca e nebun. multumesc
ghitza
Mult mai mult decat zici tu (600 roni toata) deci e ff bun pretu acuma sa fie si ceva calitate ,mie anu trecut mi-a cerut 1500roni dezechiparea,pregatirea si vopsit ,si nici a mea nu necesita chit,si daca vroiam si cumptor se adauga inca 200roni
vad_sunete
stai ca nu am mai vorbit de vopsit toata. pe marti o sa ma duc pe la el si vad. deci sa inteleg ca cpsta ceva banuti.. marti va anunt ce si cum. daca mai are cineva preturi...
Maskatu
Am fost eu acum vreo 2 ani la un vopsitor "de cartier" fara cuptor, imi cerea aproape 2000 roni numai manopera. In service cu tot cu cuptor si materiale, ajungi pe la 1000 de euro, asa dar un pret de maxim 1000 lei pentru toata masina, este mai mult decat convenabil, mai ales daca tinem cont ca o componenta de vopsita in service, costa 250-500 lei. Inmulteste asta cu cate componente are masina si o sa ajungi pe la mia de euro mentionata mai sus.
vad_sunete
aaa asta e clar ca in service e rupere. eu ma gandeam ca daca la Autoklass in Chitila pleaca de la 90 de euro pe componenta (cu masina la schimb biggrin.gif ), la el in conditiile in care nu da jos nimic sa vopseasca separat, nu are cuptor, nu imi trevuie decat vopsit exterior, e si la el in atelier, la el calculasem in jur de 20 de euro pe componenta (fara masina la schimb laugh.gif ). azi sper sa ajung pe la el si voi sta de vorba si va tin la curent.
vad_sunete
ma gandesc sa folosesc vopsea de la policolor. klar sau duralchid am vazut ca sunt laudate. ce mi-ati recomanda? preturi stiti? si de unde pot cumpara in afara de mers pana in pantelimon? multam
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.