Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Zmarandescu vs. Sora
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2
mauru007
Eu unul merg pe dorinta de revansa a lui Zmarandescu, desi nu il favorizeaza acest stil de lupta el find consacrat in Wushu.
red_dog 4 ever
Iar o fura Zmarandescu
semit
SORA lejer ... smile.gif
pastrama
Zmarandescu. boxing.gif
red_dog 4 ever
De ce ca e bodygardul lui JIJI?
cosmin_2300
Eu sper sa castige Zmarandescu ...
ady77
QUOTE(red_dog 4 ever @ 7 Nov 2006, 20:28)
Iar o fura Zmarandescu
*


Idem.
adostar
Cand are loc revansa ? Sora e mult mai tehnic.
pastrama
QUOTE(red_dog 4 ever @ 7 Nov 2006, 20:33)
De ce ca e bodygardul lui JIJI?
*


Aha... tongue.gif
ovidiusoft
Despre ce-i vorba?
pastrama
Ieste vorba despre revansa dintre Sora si Zmarandescu...(daca n-ai auzit de ei, nu mai intreba mai departe ca n-are rost tongue.gif ).
In prima lupta si-a luat-o Zmarandescu destule de urat.
EUROPE_
Pariez pe Sora post-336-1110552449.gif , care are curaj sa se bage?
puiu82
Sora,e mai tehnic si mai rapid.
Lexy
Ahhh Sora wub.gif wub.gif wub.gif

"Sora,e mai tehnic si mai rapid."...si mai bun blush.gif
Duyu
Eu merg pe mana lui Zmarandescu! icon_mrgreen.gif
bobo77
Zmarandescu sper sa bata, daca si Dinamo a luat bataie...deci se poate.
avathan
2 brute cu inteligenta adunata a unei gaini ~ aceeasi a unui dinozaur...
cred ca o sa castige Pro-Tv-ul din banii de reclame ... pentru ca or sa se uite unii si altii la cine stie ce gala...
mauru007
aveai dreptate daca se intreceau intr-un joc de sah dar nu e cazul
adostar
Si s-a dus si partida asta smile.gif Zmarandescu la pamant.
AMW
jegos sora, egalitate!! optiunea asta n-ai pus-o in variante tongue.gif putea sa il omoare pe zmarandescu..cica e profesionist...da n-a demonstrat-o...
rue
asa cum si au carat pumni si dupa gong si faimoasa gala romaneasca a aratat ca e compromisa.
smara a lovit la boashe asteptand ceva dupa asta, dar nu ca a zis stop arbitrul.
sora a lovit normal cu strigatul arbitrului in acelasi timp.
a fost relaxarea lui smara?

a fost multa dorinta a lui smara dar si lipsa de tehnica: punea capul in fata si dadea din brate incercat sa trimita cat mai multi pumni: obosea aiurea asa.

sora a aratat ca e mai dibaci.
imi placea sa se mai lupte, poate mai vedeam si altceva.
red_dog 4 ever
SORA = Caine Pana La Moarte
semit
desi mi-am exprimat pozitia mai sus in topic ca sora ar castiga.. aseara a fost un taran... sad.gif
anpop
daca e cineva care a facut ceva "bataie" la profesionisti nu ar mai da in sora....
zmarandescu e inca mic...cand mai creste, poate invata ceva cafteala tongue.gif
PS: acolo castiga cine trebuie!!! wink.gif , dar sora e mai bun!
bobo77
Si tu esti acel cineva? a dat dupa stop, este adevarat ca nu avea cum sa se mai opreasca,dar cred ca reluarile au fost destul de clare, dar sa zici ca Zmarandescu e mic...sa vedem daca accepta Ciprica provocarea in celelalte doua stiluri unde Zmarandescu e tatic.
pastrama
QUOTE(red_dog 4 ever @ 12 Nov 2006, 10:22)
SORA = Caine Pana La Moarte
*


radmasa.gif radmasa.gif
Ce ti-e si cu unii... radmasa.gif


PS: N-am vazut batalia sad.gif
Alex57
"batalia" nu prea a fost decat 2 runde.. wink.gif
l@u
Zmarandescu up.gif ---Sora down.gif
red_dog 4 ever
Sunt dinamovist de mic, mama m-a invatat sa fiu dinamovist de mic”
“Eu am jucat si fotbal la Dinamo la grupele lui Piti Varga, doar ca nu am avut cine sa ma sprijine sa ajung fotbalist”
“Cred ca mi se potriveste sintagma de ‘caine pana la moarte’, nu stiu, dupa batalia asta…”Ciprian Sora
Pastrama de asta ziceam si daca ai fi vazut meciul ti-ai fi dat seama dupa cum a intrat Sora in ring ca este Caine Pana La Moarte
mauru007
QUOTE(red_dog 4 ever @ 13 Nov 2006, 19:59)
Sunt dinamovist de mic, mama m-a invatat sa fiu dinamovist de mic”

*


Mama radmasa.gif
pastrama
QUOTE(red_dog 4 ever @ 13 Nov 2006, 19:59)
dupa cum a intrat Sora in ring ca este Caine Pana La Moarte
*


Cum a intrat? blink.gif Cu arbitrii dupa el??? radmasa.gif
vis-a-vis
Cred ca a dat Gainusa acatiste grupa mare, ca si-a luat-o urat Zamarandescu icon_mrgreen.gif
Buyaka
...sora a fost coleg cu mine la scoala generala... baiat bun pana il calcai pe coada...
si inca de atunci facea Kung-fu...
Adevarat caine...
anpop
QUOTE(bobo77 @ 12 Nov 2006, 12:41)
Si tu esti acel cineva? a dat dupa stop, este adevarat ca nu avea cum sa se mai opreasca,dar cred ca reluarile au fost destul de clare, dar sa zici ca Zmarandescu e mic...
*


mdea'...e mic pe langa sora....sa dai in boase in contact direct nu e chiar o scapare (la fel ca si cotul in bot)...
evident se astepta sa fie atentionat si sa aibe un moment de respiro'....ete' ca sora la extrem de scurt timp a ripostat....te legi de faptul ca a lovit dupa : STOP?! pai io m-as lega de zonele unde da zmarandescu...
nu stiu daca ai luat vreodata un sut in c*aie...dar sa mor de te mint daca mai stai la taclale....stii ca in urmatorul moment poti fi jos sau "primesti si dai"! intelegi?!
vis-a-vis
N-a fost dupa niciun stop, pur si simplu n-a fost pe faza si s-a-ntamplat biggrin.gif
toaderflorin
daca priviti atent , dupa ce este lovit la punctul sensibil , sora duce pumnul(mana) spre jucarie , se si inconvoaie putin ca si cum l-ar durea (in acest timp zmarandescu isi da seama ca l-a lovit unde nu trebuie si isi duce mainile ca si cum ar vrea sa isi ceara scuze) dar se razgandeste si loveste. nu stiu daca a fost o chestie premeditata dar imi aduce aminte de un truc din fotbal cand pele la un corner s-a prefacut ca se incheie la siret (fundasul a slabit marcajul) si fulgerator s-a ridicat si a inscris.
lungan
In mod normal Sora ar fi trebuit sa piarda meciul, a lovit dupa stop. Daca meciul ar fi continuat fara sa existe acea lovitura cred ca Zmarandescu ar fi pierdut. Sora e mai bun.
Cossty
Vina e a arbitrului ca l-a numarat pe Zmarandescu. Daca a avut intentia de a opri meciul (si se vede ca asa a fost) de ce l-a mai numarat.
anpop
QUOTE(toaderflorin @ 14 Nov 2006, 14:33)
daca priviti atent , dupa ce este lovit la punctul sensibil , sora duce pumnul(mana) spre jucarie , se si inconvoaie putin ca si cum l-ar durea (in acest timp zmarandescu isi da seama ca l-a lovit unde nu trebuie si isi duce mainile ca si cum ar vrea sa isi ceara scuze) dar se razgandeste si loveste.
*


da...duce mana spre jucarie, pt. ca zmarandescu i-a dat la boase!!! in mod josnic.....ca a avut puterea sa mai si riposteze e remarcabil!!!
pentru cineva neantrenat, lovitura lui zmarandescu era :game over! biggrin.gif
iar pt. cunoscatori, durerea dupa asemenea lovitura nu trece instant.....zmarandescu a mizat pe faptul ca o sa aibe cateva clipe avantaj....ete' ca nu a avut satisfactia!!!
in fata lui sora este si va ramane un putoi!
PS: la treaba cu: STOPUL?! voi nu ati trecut niciodata pe galben?! radmasa.gif
vis-a-vis
QUOTE(Cossty @ 15 Nov 2006, 08:31)
Vina e a arbitrului ca l-a numarat pe Zmarandescu. Daca a avut intentia de a opri meciul (si se vede ca asa a fost) de ce l-a mai numarat.
*



Corect! user posted image
mauru007
o asemenea durere nu e f. mare cand esti protejat de o cochilie metalica. Sora era speriat ca va pierde meciul din cauza ochiului care sangera abundent asa ca a lovit intentionat dupa stop. Desi tineam cu Zmarandescu nu cred ca poate sa il bata pe Sora intr-o lupta dupa regulile K1. Parerea mea e ca greseste cand se considera capabil sa se bata in orice stil.
anpop
QUOTE(mauru007 @ 15 Nov 2006, 08:43)
o asemenea durere nu e f. mare cand esti protejat de o cochilie metalica. Sora era speriat ca va pierde meciul din cauza ochiului care sangera abundent asa ca a lovit intentionat dupa stop.
*


scoica nu-i din metal.....nu ai de unde sa stii din ce unghi a lovit( cand ai protectie, exista un risc la loviturile din lateral, si chiar daca nu te doare foarte tare ...durerea incipienta si instinctul te fac sa duci mana acolo!!! )...si un simplu bobarnac in coa*e te pune pe "ganduri".. asa ca: omu' poate a reactionat cum toti reactioneaza in respectiva zona, si nu a vrut decat sa-i arda una peste bot lu' badigardul lui becali! biggrin.gif
PS: o arcada sparta si ceva sange nu intrerupe un meci!!! ie' si unu' pe acolo care da cu alifie si mai taie din cand in cand.... radmasa.gif
mauru007
am vazut meciuri oprite pentru sangerari mai mici poate iti aduci aminte de meciul lui Lennox cu klichko. Si cochilia e din metal dupa cum spunea Sora aseara la emisiune la Calinescu.
ady77
Si dupa cum spunea Iftimoaie aseara lovitura lui Catalin Smarandescu in OO poate fi considerata involuntara, pe cand upercutul lui Sora nu. Iftimoaie spunea ca Sora chiar a simulat pentru ca nu avea cum sa-l doara ouale de la lovitura aia tinand cont ca avea cochilie.
mauru007
Nu am vazut emisiunea lui Calinescu pina la sfarsit pina la urma accepta provocarea lui Ghita Iftimoaie?
ady77
Nu cred ca o accepta, desi a zis ca pentru o suma de bani cu 5 zerouri in euro s-ar mai gandi.
cosmin_2300
A zis Ghita ca ii da 100.000 lire ca sa se bata cu el ...
bobo77
Sora arata ca un invingator radmasa.gif ditamai arcada...
anpop
pana la urma au gresit amandoi, dar estimativ, daca nu s-ar fi intamplat ce s-a intamplat, crede cineva ca ar fi avut sanse smarandescu ?!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.