Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: DAcia 1310 reglaj unghiuri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
edisor21
Salut am o dacie 1310 din 1989 pe care am cumparato cam acum 1 an,ideea este ca dupa trei luni am avut nenorocul sa dau peste unul dintre craterele specific mioritice de pe sosea.La un scurt bilant am constatat ca aveam o janta indoita,dar asta era partea fericita dedesubt semilonjeronul stinga era rupt in doua
si cel de dreapta era fisurat,dupa ce am dat o caciula de bani pe buclucasele piese le-am schimbat la un service apropiat.In ziua uramatoare am scos o fisa de unghiuri si cel de acolo mi-a spus ca trebuie trase lonjeroanele.Ok am tras lonjeroanele si a ramas o mica eroare de aprox 2 grade,am reglat din nou unghiurile si tipul de acolo a spus ca e ok.Afara insa alta belea masina tragea stg ,cum in definitiv trage si azi.Ideea e ca dupa asta am mai reglat de 3 ori unghiurile si tot asa este ,trebuie din nou trasa pe lonjeroane ptr cele 2 grade ca am schimbat cauciiucurile de fata de 2 ori pana acum deoarece le mananca? wacko.gif
sddragos
Eu pot face un recomandare la un meserias in adevaratul sens al cuvantului, care regleaza foarte bine unghiurile, ieftin, dar... doar in Pitesti.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.