Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reglaj faruri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
unikat45
stie cineva unde pot sa fac reglajul la faruri in iasi, vreu atelier etc..
am tot cautat pe forum tutoriale in legatura cu asta dar nimic.. ash face-o personal mai ales ca exista posibilitatea de dereglare.... multumesc pentru sugestii etc..
randomm
In nicolina, cum treci pasarela dinspre Podu Ros spre Nicolina, chiar inaintea podului de la OMV, este pe partea dreapta fostul patinoar pt role. Chiar langa el este o vulcanizare si un centru de reglaj faruri. Centru e impropriu spus ca e o toneta mai mare... dar au baietii aparatura necesara si le regleaza stas. Eu acolo mi le reglez si sunt extrem de multumit. Nu mi-am luat nici un flash de la colegii de trafic, pentru lumini prost reglate, toate fazele bat cum si unde trebuie. pretul este 10 RON pentru o masina, indiferent ca are 4 faruri (a mea) sau doua (modelele mai noi). daca mai ai nevoie de lamuriri privind locatia da-mi un PM si incerc sa iti explic mai detaliat.
dani_devito
Pe acolo nu aveti ACR, sau Dacia Service?

Noi in medias avem ......dute la una din astea ca au aparat de ala cu oglinzi de regleaza la milimetru.
Daca nu aveti asa, du-te la RAR, si raga-i pe aia sa iti regleze farurile ca si ei au aparat. partea prosta ca aici se da "de o cafea".
randomm
Unde am spus eu, fix aparat din ala cu oglinzi au. Nu iti regleaza farurile la zid sau din ochi. Cat despre partea cu "de o cafea" nu cred ca exista undeva sa iti faca ceva gratis. Eu zic ca pretul de 10 RON e super OK, mai ales ca fac si treaba buna.
AC
QUOTE(randomm @ 15 Nov 2006, 10:29)
Unde am spus eu, fix aparat din ala cu oglinzi au. Nu iti regleaza farurile la zid sau din ochi. Cat despre partea cu "de o cafea" nu cred ca exista undeva sa iti faca ceva gratis. Eu zic ca pretul de 10 RON e super OK, mai ales ca fac si treaba buna.
*


E buna informatia. Eu am model cu 4 faruri rotunde si in nici un service in care am fost n-au vrut sa le regleze, nu cunosc motivul pt care stramba toti din nas la acest model huh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.