Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Internet in Rahova
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Patefon
Vreu o conexiune de internet in Rahova mai buna decat UPC-ul. Stie careva ?
2dor
Pai daca ai telefon fix de la Romtelecom atunci poti sa ai si internet de la ei. Si merge super.
Patefon
Nu am telefon fix si nici nu ma omor dupa el. Am deja 2 mobile de la firma. Costurile de functionare pe Romtelecom ar fi:

Abonament telefon fix: 8 Euro
Abonament clicknet: 14 Euro (promotie inclusa)
Total cu TVA la curs 35.200 = 921.000 pe luna

Costuri la Astral (UPC)
Abonament (+TVA) = 535.000
Adresa de IP este dinamica
argon
Pune'ti un UPC mai bun, cel de 1 mega, sau de 1,5.
2dor
Am un prieten care are clicknet de 2,5 mega. Si cam merge. Joaca WOW si nu are pierderi. La Astral si RDS mai sunt pierderi care iti pot intrerupe jocul online.
mars
Retele de cartier nu sunt pe acolo?
Pedro
Asteapta si tu sa vie curentu' intai biggrin.gif
klaus
In rahova prin ce zona?
Ca eu am la ProNet (retea de cartier) si-mi merge mai bine acasa decat la servici...
Si dau 35 ROn/luna.
Sony
QUOTE(klaus @ 15 Nov 2006, 11:34)
Ca eu am la ProNet (retea de cartier) si-mi merge mai bine acasa decat la servici...
*


Asa prost e netu' la reno? radmasa.gif
klaus
Nu mai, la adras icon_mrgreen.gif
afh
și eu tot la pronet sunt și-s mulțumit. sediul lor e la intersecția ispirescu cu calea rahova.
sharp
Eu stau tot prin zona, Lacul Plopului. Retea de cartier, NET13 se cheama, 10 EUR / luna, multumit.
crocky
Cred ca sunt multe retele de cartier care merg mai bine. Eu am la DCN, cu sediul pe str. Campul Mare (Margeanului cu Ispirescu), eu stand pe Birca. 8.5 euroi pe luna si sunt multumit de ei. Ca punct de plecare, pe retelele DC++ poti gasi diverse oferte.
router
pronet
Smiley
tot in rahova activeaza si Planeta albastra
-35 roni/luna
-poti plati cand vrei, au un Internet cafe non-stop(in spatele magazinului La Fourmi)
sorin1983
sa sculam din morti un topic smile.gif cineva are UPC internet in Rahova? sau eventual si in tara... as vrea sa renunt la CZONE si sa trec la UPC ... acum am un abonament la czone de 45 ron.. De PRONET(actual ILINK) nu vreau sa aud:) astept cu interes parerile voastre despre UPC. mersi
argon
e nasol rau la download, am avut si eu ala de 10 mega cica, download torente sau huburi nu trecea de 100 kb/s, practic asta inseamna o banda de nici un mega, dar 10?! Downloadul de pe site-uri mergea OK, da' totusi...cand vroiam sa vad un film trebuia sa-l pun cu o zi doua inainte.

Acum am RDS cu banda teoretica de 3 mega, torentele merg in medie cu 3 mb/s la orice ora, asta insemnand o banda de ~24 mega, sunt multumit, acum cand vreau un film, in 5-10 minute max il am. Probabil astia de la rds cand zic banda se refera la viteza de download, in mod normal la ce ar zice 'banda' se imparte la 8 si aia e viteza de download.
sorin1983
atunci e o problema... ca ma enerveaza c-zone astia care au in spate rds-ul oricum... proSTnetul e praf... nici macar nu au si ei un program de logare... iti fura lumea mac-ul si gata net gratis smile.gif
nicu022003
QUOTE(sorin1983 @ 1 Dec 2008, 17:11)
sa sculam din morti un topic smile.gif cineva are UPC internet in Rahova? sau eventual si in tara... as vrea sa renunt la CZONE si sa trec la UPC ... acum am un abonament la czone de 45 ron.. De PRONET(actual ILINK) nu vreau sa aud:) astept cu interes parerile voastre despre UPC. mersi
*



De ce vrei sa pleci de la CZone? Eu sunt fff multumit de ei.
Stefan
Eu stau in Rahova, am UPC Medium ala, sau cum naiba ii zice (10 mbps), si merge bine. 1 MB/s (adica maxim) constant la download, in schimb upload de toata rusinea - 110 KB/s.
Eu sunt la astia din 2005 de pe vremea cand netu la ei mergea cu 30 KB/s la download laugh.gif si am fost multumit de serviciile lor. In ultima vreme in schimb parca au ceva fluctuatii la vitezele de transfer.
sorin1983
@nicu : am draci pe ei... cade cand mi-e lumea mai draga, plus ca tehnicul e de toata jena... pe stilul vand castraveti la gradinar.... plus ca eu am abonament de 1 an poate si mai mult nu stiu exact si nici pana acum nu am telefon fix... si am nevoie de fax:) plus ca am eu ceva cu ei de la o vreme... prea sunt samsari:) cand e vorba de probleme de cate 1-3 zile nu imi prelungesc abonamentul dar fix la ora 0.00 taie internetul...
argon
QUOTE(Stefan @ 1 Dec 2008, 18:54)
1 MB/s (adica maxim) constant la download,
*




din totdeauna asta? acum 8-12 luni cum era? eu am avut UPC de cand aveau abonament de 1 mb, au sarit la 10..si tot prastie era downloadul, nu de mult, luna trecuta mi se plangea cineva pe UPc ca tot nasol e downloadul...deci am presupus ca la mine in zona nu s-a schimbat nimic, poate in Rahova o fi mai bine. Intreaba-ti vecinii cu UPc cum merge.
C@talin
rds wink.gif e cel mai bun la ora actuala.nu mia cazut deloc,merge de rupe cu 3 mega torrentu orice download .prea piesa.iam certat eu ca au intrazit 2 luni pana lau pus da porma stas nu iam mai sunat deloc smile.gif.am si doua digi mobile,il astept pe al treilea smile.gif
fandacia1310
Si eu stau in rahova.
De 7 ani am internet de la o retea de cartier care acum se numeste Interdialog. Sunt foarte multumit.
Trag cu 8-11 mb/s de pe torrente iar paginile mi se incarca instantaneu.
Am 2 vecini care au de la czone si sunt nemultumiti. Se chinuie cu el si nici nu pot renunta decat dupa 1 an de la semnarea contractului.
Recomand sa nu va duce-ti la ei. Tot mai bine e cu retelele de cartier.
Sony
Bre fandacia, reteaua lu' matale din Rahova e de cartier sau de celule? biggrin.gif
electrica2000
fandacia1310 dai un nr de tel la interdialog, eu am de la fastlik si al cumpara rcs-ul si nu vreau sa intru la astia ,ca la primul tunet nu mai am net si merge si prost, am cautat pe net interdialog si nu am gasit nimic,eu stau pe cosanzeana langa parc.
fastlinkul avea net super aveam doua ip-uri la 50 de roni,alte recomandari mai stie cineva ,pronet mere bine .(id NIK NAME))

ce dreacu ca pe net nu gasesc nici pronet contact nimic
l@u
cred ca a rezolvat in 3 ani !
gabize
Interdialog

iar mai jos, poți citi:
Aceasta firma nu a avut salariati in 2010
Marty
QUOTE(electrica2000 @ 6 Sep 2013, 21:26)
eu stau pe cosanzeana langa parc.
*

Da-te jos ca cocojezi femeea!
klaus
pronet e luat de mult de ilink, iar ilink e deja mancat de rds...

Marty, sta degeaba pe ea, ca aia e ocupata aoclo langa parc, ca e tot timpul de mana cu fat frumos.
Au ras aia de la politie cand le-am zis ca am facut accident pe ileana cosanzeana intersectie cu fat frumos...
electrica2000
BAAAA nene a mancat rcs-ul tot ce se poate manca,a luat si ilinkul,fastlincul ,parca si pronetul, sa vad ce fac maine la interdialog,sant disperat ca nu vreau sa ajung la rcs,astia nu pot sa mi dea 2 ip-uri la un abonament,de la fastlink aveam net super bun si aveam 2 ip-uri la 52 de roni,iar la rcs-ul p..i un abonament cel mai ieftin e 30 de roni,apoi cel de 50 si ceva sau pana an 50 de roni. mad.gif
e nasoala treaba,cat de multi bani o fi dat la astia sa i scoata dupa piata ,va dati seama ce disperati sant dupa clienti,anainte toti fugeau de ei. ph34r.gif ph34r.gif
Markos
Există internet în Rahova? mellow.gif
klaus
Spre ca stii ca IP-urile IPv4 s-au gatat.
Asa ca 2 ip-uri sunt servicii suplimentare...
electrica2000
bag p... ,nimic nici o firma de net nu gasesc pe ileana cosanzeana,niimiic,a mancat tot rcs cenzuratamas an gura lor si la aia care au vandut mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif ,gasisem una dar an sectorul 2 si nu are acoperire an 5
Markos
Ești an mare necaz.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.