Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buton frana de mana
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
SiloS
In seara asta am avut grija sa ma joc cu butonul de la frana de mana si ... am ramas cu el in mana blush.gif .

Am observat ca pentru a-l monta la loc trebuie sa il imping ( are un arc ) si sa il infiletez . Dar nu mai am cum sa il infiletez pentru ca nu imi ajung degetele !

Asadar caut metoda ingenioasa si rapida pentru a monta butonul la loc , ca maine ma duc in poiana wink.gif !
argon
Il introduci in locas cat de mult poti, si infiletezi, daca ai noroc prinzi filetul, daca n-ai noroc insisti pana ai.
kostake
Cauta pe cineva cu palma mai mica. radmasa.gif
wolffy
am patit si eu. Dar eram cu frana de mana trasa si ma chinuiam . Cum am dat drumul la frana de mana cum am putut sa il infiletez. Tot asa.. nu ajungea sa il infiletez....
SiloS
Merci . Maine o sa ma intalnesc cu cineva cu palma mica . biggrin.gif

Deci se poate inchide topicul ; singura solutie fiind insistenta !
SiloS
Problema a fost rezolvata in mod ingenios Frana de mana a fost ridicata , pe dedesupt s-a lucrat cu o surubelnita si butonul s-a putut infileta foarte usor . Sunt umilit ; problema a fost rezolvata de o persoana de sex feminin .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.