Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Kituri Xenon si Bixenon Foarte Ieftin
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
baracuda
Vand kituri Xenon si Bi-Xenon.

Culoarea becurilor este de 6000K. Balasturile sunt confectionate din aluminiu si contin componente Philips.

Sunt disponibile din stoc urmatoarele tipuri de becuri : H1, H4, H4-bixenon, H7. In curand vor fi disponibile si becuri H3 si H11.

Kitul vine cu doua becuri, doua balasturi, cablu de conectare direct la baterie si elemente de fixare.

Livrarea se face oriunde in tara. Transportul in Bucuresti este gratuit. Inafarr bucurestiului se percepe o taxa de curier.

Pretul kiturilor este de 200 de euro pt kiturile cu o singura faza si 240 pentru kiturile Bi-xenon.

Pentru detalii ma puteti contacta la 0721983413 sau YM: sadic55@yahoo.com.
marius80_eugen
Si varianta "foarte ieftin" care e ??? Ca peste tot astea sunt preturile ! Ma intereseaza un kit bi-xenon pentru Solenza mea ... dar nu la 240 euro ... Si ma intereseaza ca becurile sa fie Philips ! Daca as lua kitul fara becuri ( ca pe alea le cumpar eu Philips mai adevarate ... ) cat ar costa ? Manopera este inclusa ???
baracuda
Kiturile H4 bi-xenon nu se vand fara becuri, in cazul in care iti doresti un kit de felul asta iti pot face o reducere de 20 de euro la cumpararea lui. Pretul nu contine montajul.
MoGas
Dar kit H7 fara becuri ai? Daca da, la ce pret?
baracuda
Ai pm!
paul_p
Cele bixenon cum sunt realizate ? Care e diferenta intre ele si cele normale?
C a t a l i n
BI XENON = au lumina xenon si pe faza scurta, si ce cea lunga (cele simple au doar pe scurta) wink.gif

Sper sa nu fie considerat offtopic.
Miky 48
@paulp
Cred ca cele bixenon sunt cu acuator sau electromagnet care retrage becul aprox 1 cm pt proiectarea fazei lungi, daca la asta te refereai.
baracuda
cele bixenon vin impreuna cu o "ciuperca" si un electromagnet, in functie de faza selectat electromagnetul trage bulbul xenon din caciulita sau il introduce in ea astfel variind cantitatea de lumina si aria de acoperire a luminii.
dxr
Dar asiguri si montajul? Contra cost bineinteles.
baracuda
ai pm!
Bacu
m-ar interesa si pe mine raspunsul la intrebarea daca asiguri montajul...
baracuda
ai pm!
baracuda
bump! stoc nou de H7, H1, H3, H11, D2S, H6 si H4 bi-xenon!
sobolanu'
nu influenteaza in nici un fel geamul de plastic al farului?
BoomPunk
Pe mine m-ar interesa urmatoarele aspecte:
1:Se pot monta pe Solenza,adica merg si la faruri care nu au sticla clara(exemplu solenza,supernova)
2:Macar informativ,cam cat in plus ar trebui sa lumineze fata de cele stoc
3:Nu mai face atat pe misteriosul cu remarci de notorietate mondiala deja,gen ``ai pm``
4:De ce oferta ta e mai buna decat altele si ce anume amanunte m-ar face sa cumpar de la tine mai scump,cand la altii e mai ieftin?
5:Nu vand asa ceva,ma intereseaza ptr. ca vreau sa-mi pun si eu,dar vreau sa fiu bine informat si am impresia ca nu-s singurul care vrea asta.

Multumesc anticipat si lucrurile nu se vand singure doar pomenind de ele...multumeste-ne pe noi si daca suntem noi multumiti,vei fi si tu cu siguranta,ptr. ca eu de exemplu daca vad ca ceva din ce mi-am luat eu merge bine,recomand cu caldura si altora.Bafta si astept raspuns! rolleyes.gif
BoomPunk
Mda,se pare ca e greu sa dai ceva informatii utile.
baracuda
Ai PM! Imi cer scuze de intarziere insa am fost plecat din localitate.
parpanel
Poate dai mai multe informatii aici, ca sa vada toata lumea. Sunt sigur ca sunt mai multi interesati si deja s-au pus destule intrebari. Multumesc
baracuda
Ca sa fie si direct in topic raspunsurile la intrebarile lui BoomPunk sunt:

1. Se poate monta pe orice tip de far, chiar si striat. S-au pus si pe C-klasse cu far striat.
2. Un halogen ff bun poate sa scoata circa 1200-1500 lumeni pe cand xenonul vandut de mine scoate 3000 lumeni. Deci teoretic castigul este dublu.
Bacu
care este pretul actual pentru un megane II.2?
florin1
merg si pe rover 75 cu geam striat? ma intereseaza bixenon. care ar fi pretul cu tot cu montaj? multumesc
baracuda
ai pm!
alexis
1. Bi-xenon H4 la care faza lunga sa fie pe halogen gasim?
2. Dupa montare se pastreaza sistemul de reglare al farurilor (sus-jos in functie de incarcarea masinii)?
baracuda
ai pm!
c-tin
daca vrei sa vinzi ceva xenoane la posesorii de logane, si nu numai, da domle informatii despre ele;cade aia eu si multi altii nu avem curaj sa aruncam cu sutele de euroi pe un kit despre care nu ne spui mai nimic pe motiv ca avem PM(te simti important cand primesti PM?

am rugamintea catre cei ce au montat pe masina kit-uri de xenoane sa ne spuna si noua daca se merita sau nu investitia,mersi


numai bine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.