Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme instalatie electrica
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
slay3rexe
am o mare problema. nu mai imi merge pe fata decat faza lunga... chiar si aceea se stinge la bruscari.. gropi si alte alea. in schimb pe spate se aprindpozitii si toate cele. ce ar putea fi?
Ov
daca zici ca pe spate se aprind toate cele inseamna ca nu-i din blocul de lumini ci din sigurante. Vezi sa nu fie oxidate. Daca zici ca ai 1300, ar trebui sa gasesti sigurantele pe contra-aripa din stanga, sub borcanul de apa pt spalator
Radocanu
se poate sa fie si din sigurante...sau de la releu de lumina... poate au iesit ,,papucei ,, aceia afara si cum dai intr-o groapa...se misca... si nu fac contact perfect... sau fac contact doar partial
CiprianPJM
Eu am luat amenda pentru un "papucel" de la masa de la farul din dreapta si m-am calmat. L-am reparat.
Minel
Mi-am dotat Dacia mea din '95 cu proiectoare ceata (halogene ,ca la romani spus ) sunt din acelea care se incastreaza bara fata.De ce anume as avea nevoie ca sa nu am probleme cu instalatia electrica si cum anume se procedeaza ????
As dori sa imi faac singur treaba asta si as avea nevoie de ajutor (mi s-a recomandat sa imi fac instalatie separata si intrerupator separat ,releu ,cabluri mai groase separate) .Va multumesc !!
Ov
incearca aici
Minel
Mersi OV. ,m-a ajutat mult !!
Minel
Din pacate pt mine ,ieri am fost la toate magazinele de profil si nimic,nu mai au instalatia aceea pt halogene.si ma gadesc sa mi-o fac singur .V-as ruga daca puteti sa imi scrieti de ce anume am nevoie ,pasii pe care trebe sa ii urmez (ma refer la persoanele care au mai facut asa ceva) pt a avea halogene OK si fara probleme.Precizez ca am halogene noi am dat 70 Ron pe ele ,le-am montat si acum urmeaza partea nasoala(pt mine ) instalatia electrica .Am si la un electrician si mi-a cerut 45 RON pt a-mi face instalatia.Mi s-a parut mult si sincer as vrea eu sa mi-o fac.Va multumesc !!
Cand am cumparat halogenele ,mi s-a spus ca am nevoie si de releu si mai ceva(cred ca sigurante ) ,cred ca ,de aceea apelez la voi !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.