Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: vand shift light
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
radu022003
pretul este de 50 RON, are 2 leduri pt 2 turatii presetabile cu 2 potentiometre. Util pentru incepatori si pasionatii de viteza. relatii la radu022003@yahoo.com
cryissty
o poza ai?????????
si un pret??????
radu022003
pretul l-am spus mai sus 50 RON, poze inca nu am dar o sa adaug curand, insa pot spune ca functioneaza perfect, azi l-am instalat pe masina si am mers cu masina toata ziua.
cookie
E vorba de un fel de turometru??
Merge si in 3 pistoane (tico)?
Merci
radu022003
merge si in trei pistoane, si da e un fel de turometru dar care va indica 2 turatii pentru ca are 2 leduri, ambele pot fi reglabile.
Alecs_TGA
turatia ideala o setezi tu nu e luata de pe calculatorul masiniii nu???ca daca e asa e bun DOAR pentru incepator sa nu depaseasca o anumita turatie........
argon
probabil asta in cauza citeste de la delco(deci masini fara calculator), asta era elementar de mentionat pentru ce masini e, ca nu-i totuna.
radu022003
argon, 1 la mana, daca tu pui mana pe delco in timpul functionarii ai sa zambesti forzat, nu de acolo se ia semnal, ca e puternic acolo. Circuitul functioneaza pe orice tip de masina, daca are turometru este si mai simplu. Daca are turometru nu mai conteaza tipul alimentarii, carburatie sau injectie, semnalul se ia de acolo, si turatiile optime se regleaza din circuitul in cauza, cele 2 indicatii sunt independente de calculator sau alte traznai, si fiecare led (bec) indica independent unul de celalalt. Daca masina n-are turometru dar e pe carburatie nu e nici o problema se ia de la bobina de inductie, nu e nici o modificare absolut nici un deranj, decat un fir, daca masina n-are turometru si e pe injectie atunci se adauga o mica bobinutza pe fisa bujiei.
radu022003
aici puteti viziona functionarea circuitului pe masina mea, dacie din 97. Se poate adauga cu o modificare a montajului si becuri in locul ledurilor.
Supapa_jR
deci e sistem home made???
radu022003
da, este facut acasa, crezi ca asta e un dezavantaj?
jimmy_xxs
Daca te rog frumos nu imi dai si mie schema electronica a acestui dispozitiv:D as vrea sa il fac si eu tot homemade, am cautat pe forum dar nu am avut noroc sa o gasesc. Multumesc anticipat
Supapa_jR
Cred ca el vrea sa vanda nu sa dea moka schema...succes la vanzare...
daca vreau sa cumpar schema...cati bani ma costa?
radu022003
asa cum a spus si Supapa_jR, daca eram dispus sa dau schema... nu mai avea rost acest topic. Mie nu mi se pare scump 50 ron, avand in vedere ca cel mai simplu shift light de pe piata e 100$ si ca functioneaza la fel de bine ca si ala si avand in vedere ca nu traiesc din asta...., eu m-am gandit ca fiind de 6 ori mai ieftin decat cel de pe piata si functionarea este identica..... hotarati si voi

ah ca era sa uit, jimmy_xxs, uiti ca suntem in sectiunea BURSA, daca eram la scheme iti dadeam schema si mai "supapa" eu nu-mi permit sa VAND schema ca nu-s nici asa de magar, daca o faceam eu de la zero mai ziceam, dar tre sa stii unde sa cauti....

M.E.: Nu mai posta consecutiv la intervale scurte de timp. Se incadreaza la art. 2 lit a) din Regulament Forum. Foloseste butonul Edit.
radu022003
up
radu022003
am revenit cu niste poze noi, cele 2 leduri au fost inlocuite cu unul mai mare. culorile pot fi si altele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.