Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Voineasa
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Ov
M-am hotarat sa fac o plimbarica de o saptamana pe acolo (ori la sfarsitul lunii, ori prin august pe la mijloc), dar nu prea stiu preturi. Poate are cineva o cunostinta pe acolo pe la vre-o pensiune ceva, sa-mi impartaseasca si mie niscaiva informatii, eventual un nr. de telefon.



Mersi
Ov
Intre timp am aflat ca la hotel Lotru (cica 2 stele), este 610.000/pers/zi cu papica inclusa (cica 300.000). Are cineva idee cum arata acest hotel (pe afara am vazut in poze, dar nu stiu inauntru) :roll:
Gaby
Acu' vreo 5 ani era cat de cat OK (pt. 2 stele). Am stat o noapte, ca eram in trecere.

Apa calda cu program, camere micute, 2 paturi + 2 fotolii + 1 masuta, baia curatica.

Acum, nu mai stiu!
Ov
aha, e un inceput, thx
VladG
Am fost in weekend pe acolo. Sunt si o gramada de pensiuni care ofera cazare/masa la preturi mai mici ca la hotel. Despre nivelul preturilor nu pot sa-ti dau amanunte, ca am stat la cineva cunoscut....

Drumul e f. bun. Daca ajungi acolo, merita si o Vidra-Obarsia Lotrului (iti recomand pastravul de la Obarsie).
asarban
Probabil ca acum camerele au mai crescut, deh...au trecut niste ani!
SYL
QUOTE


Intre timp am aflat ca la hotel Lotru (cica 2 stele), este 610.000/pers/zi cu papica inclusa (cica 300.000). Are cineva idee cum arata acest hotel (pe afara am vazut in poze, dar nu stiu inauntru)  


Din cate stiu eu Hotelul Lotru e cel mai tare din Vioneasa; cel putin asa era acum vreo 12 ani cand am fost eu in tabara la Voineasa, si dupa o noapte in cara am stat in nu stiu ce hotel cu caldura cam putina (tabara era de iarna) si fara apa cala, ne-am mutat in Lotru unde era caldura, apa calda....
Ant
Dar de drumul pana acolo ce stiti ?Cum se prezinta ?

Si eu fac un drum la sfarsitul lui iulie in zona si eram interesat.
asarban
ALOOOOOOOOOOOOOO!

Aveti un topic diferit cu drumul asta!

GATA!!!
Ant
Eu am insistat ( vazusem faza cu drum de nota 9 ) dar la starea drumurilor se spune ca drumul este blocat intre 9 si 17.00 pentru repararea peretelui stancos.

Credeam ca are cineva date actuale nu trebuia sa sari asa pe mine :oops:

M-am speriat si am pus pe cineva sa dea niste telefoane si intr-adevar este inchis in acel interval orar dar exista drum ocolitor - ocol doar de vreo 5-6 km.
maho
Un update despre statiune, pt. cei interesati.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.