Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pozitii in faruri de 1310 (ochelari)
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Devils
As vrea sa stiu daca a mai facut asa ceva si cum. Eu vreau sa pun pe langa pozitiile din bara si in faruri si sa aiba culoare albastra. Afecteaza cumva culoarea luminii(o modifica semnificativ?) farurilor sau deranjeaza pe ceilalti aflati in trafic?
Laurentiuu
QUOTE
...vreau sa pun pe langa pozitiile din bara si in faruri si sa aiba culoare albastra.


Pt treaba asta ar trebui sa dai gauri in sticlele farurilor pt a putea monta becul de pozitie. Culoarea becului de pozitie nu modifica semnificativ faza de intilnire si faza de drum.
bogdan_o
Gaura se da in oala farului. De vreme ce exista asa ceva si la farurile Daciilor mai nou, nu afecteaza cu prea mult focalizarea luminii. Dar afecteaza. din cauza asta pe SLZ pozitiile nu mai sunt in faruri ci separat, ca la toate masinile ca lumea. Daca te uiti mai bine, la nici o masina nu o sa vezi becul de pozitii in oala becului de faza scurta/lunga. Desi sunt in acelasi far, oalele becurilor sunt disticte.



In plus, mai e problema cu organili compitenti care nu vad cu ochi buni modificari de genul asta.
Devils
aha, deci ar trebui sa stau cuminte si sa imi vad de treaba mea!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.