Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mi-am busit masina .....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dani_devito
Salut soferi, tongue.gif azi cand sa scot masian din garaj , o usa s-a inchis la loc busindu-mi masina, si mai grav e ca sa bulit portbagaju chiar sus in colt la cotitura aceea
se mai poate repara sa nu se obsearva ca a fost lovita ???
XMihai
se poate, cel putin asa cred.Un prieten tocmai si-a vopsit cielo si avea usile de pe dreapta boldite in interior. Cei de la vopsitorie i-au indreptat usile cu un pistol, la pus pe fata de usa, apoi a adus fata de usa la em, nici nu se observa ca au fost boldite vreodata.

La tine, cred ca o sa fie un pic mai greu, pt ca acolo e tabla un pic mai groasa, ai ai lovit-o chiar coada de randunica?
dani_devito
da exact in coada aceea de ras....si nu inteleg un lucru , de ce e pusa bara aia de plastic acolo ??? ca vad ca nu si-a facut datoria , si se mai si numeste bara de protectie unsure.gif
marius-gabriel
in primul rand nu pot sa iti spun decat ca imi pare rau pt ce ti s-a intamplat!
bara e pusa acolo in caz ca te loveste o masina din spate sau lovesti tu in ceva, dar in nici un caz pentru usa la garaj.
bara stai linistit ca si-a facut datoria, probabil usa a lovit intai bara dupa care a flambat si a lovit in capota.
cat de grav e se vedea daca puneai si tu o poza ceva...
se indreapta prin interior si se da cu o mana de chit daca nu e prea grav.
dani_devito
maine am sa postez o poza....e putin grav ca e fix pe coada aia de randunica, si apropo, cu ce se pot scoate ceva sgarieturi, si cum pot sa aflu codul culorii la masina mea, ca in talon si restu actelor scrie numa albastru catifea
catalin 22
Daca nu ma insel codul culorii este scris undeva in portbagaj ,iar daca vrei sa dispara zgarieturile(asta numai daca nu sunt in profunzime,adica sa nu fi ajuns pana la stratul alb de vopsea) cumpara niste lac special pt masini(il gasesti la spray in magazine auto) si aplica uniform pe zona zgariata ca dispar
XMihai
dispar la polisare wink.gif
dani_devito
VA ROG SA IMI SPUNETI UNDEVA IN JUR LA MEDIAS SAU SIBIU, UN ATELIER UNDE PREPARA VOPSEA PE CALCULATOR, LA MINE SCRIE DOAR ALBASTRU CATIFEA, NICI URMA DE VREUN COD AL CULORII...SI E NOUA NU A MAI FOST VOPSITA
tgg2k
codul culorii parca e scris pe pasajul rotii stanga spate... caut acum si iti spun unde scrie
dani_devito
Pana la uram unde e codul culorii ?>????? :-??
dani_devito
Apropo o capota spate noua cat costa >?>???
andrei2005
Vezi ca albastru catifea la Dacia e vopsea metalizata (adica trebuie si lac). Daca o faci la service dacia, ei stiu sigur nuanta, nu trebuie sa-ti bati capul sa o "nimeresti"
dani_devito
merci mult
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.