Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: cand ploua imi intra apa in masina .ce sa fac?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
catalin 22
De fiecare data cand ploua mai tare ma trezesc ca imi intra apa in masina.Intra pe undeva pe sub bord ca mi s-a intamplat sa gasesc balta pe podul pedalier si mai rau din cauza asta mi s-a stricat izolatia.Din fabrica masina a avut pe podea un strat de antifon peste care niste canepa si apoi insonorizant. Din cauza apei stratul asta s-a umflat si pastreaza umezeala. Am scos izolatia asta si ma gandeam sa dau cu antifon cauciucat sau cu insonorizant. Care se recomanda?Si cum rezolv problema cu apa in masina?
URSUS
Vezi ca s-a mai discutat. Se pune sub cheder, in exterior, un cauciuc sau o pipa de plastic, ca apa stransa in canale sa se poata scurge.Pentru asta departezi cu o surubelnita chederul, si introduci cauciucul cat sa stea bolfata(ridicata putin) garnitura parbrizului.
Poti face chestia asta pe ambele parti, sa fi sigur.
Mai exista pe blocul pedalier gauri de scurgere, pe care le poti desfunda.Le gasesti sub pasla cu care ti-e antifonata Dacia.
Asta daca nu ti-e 'gata' tabla de pe blocul pedalier, ca-ti poate baga apa si prin rupturi in tabla!
Spor la treaba!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.