Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bord Dacia 1310 an 1987
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
neajiji
Salutare! Sunt nou pe forum si am si eu o "MICA" problema cu bordul daciei mele din 1987. De la un timp nu mai mergeau becurile din bord (o parte din ele). Vitezometrul in acest moment este blocat undeva pe la 90km/h, iar nivelul benzinei si nivelul de incarcare al baterie sunt la zero tot timpul (desi am benzina si alternatorul merge si incarca). Singurele care mai merg in acest moment sunt indicatorul de presiune la ulei si becul de avarie si semnal. Ceasul de temperatura a apei a fost schimbat si este la 0 tot timpul chiar daca o las sa se incalzeasca motorul. Sigurantele si tabloul sunt noi schimbate, iar tabloul de bord nu este CN, nu are nici vitezometru.

Si un mic off-topic: pot sa pun bujii de injectie pe dacia carburatie?

P.S.: sunt incepator, asa ca...
argon
Ce bord e ala fara vitezometru? nu exista asa ceva..
Cand ai facut schimbarea tabloului de bord ai facut corect conexiunile electrice?
Poti sa pui bujii de injectie pe Dacia carburatie, atata timp cat au filetul scurt.
neajiji
Imi cer scuze * am vrut sa zic ca nu are turometru smile.gif am schimbat tabloul de sigurante(nu tabloul de bord) si sigurantele.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.