Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Montare geam sofer
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
80kln
Salut,
As vrea si eu sa stiu daca as putea singur sa-mi montez geamul de la sofer, ca am avut niste binevoitori si l-au cam spart. Nu stiu ce creadeau c-o sa gaseasca....
In fine, as vrea sa stiu pasii, daca nu-i prea greu poate o rezolv singur ca maine am nevoie de masina.
Merci
Radocanu
e foarte simplu..desfaci prima oara fata de usa... si scoti toate ramasitele de sticla...de prin inauntru sa nu iti ramana in usa...si pur si simplu bagi geamu in locasul lui...el trb sa intre pe un ,,canal,, de la macaraua care ridica geamu...se fixeaza pe ,,canalul,, de la macara....si kred ca asta e... biggrin.gif
sik
radocanu: crezi ca din 2ianurie de cand a pus postu nu l-a schimbat?; ma indoiesc... radmasa.gif
iar ceai zis tu acolo e doar de prin auzite... se vede ca nici tu nai schimbat un geam vreodata...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.