Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vand DACIA 1310 L BREAK
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
mserg
Vand DACIA 1310 L Break adusa din exterior, model 1994, inscrisa in circulatie in Romania din martie 2005.
Motor de 1400 turcesc, 43KW, functioneaza excelent, nu consuma nici un strop de ulei si are aproape 50000km. Folosesc numai ulei semi-sintetic 10W-40. Cutie cu 5 viteze. ITP valabil.
Caroseria este in stare foarte buna, lonjeroanele, podeaua, pragurile si aripile sunt in stare impecabila. Pot merge la un service sa ridic masina pe rampa pentru cine doreste sa se convinga.
Am investit anul trecut 1500 lei noi (directie, frane, esapament, sistem de racire...) numai piese originale si in service Dacia (am facturile).
Suspensia spate este mai inalta si mai rigida decat la break-urile obisnuite.
In interior are un radiocasetofon cu doua boxe.
Dau in plus cu masina: un potbagaj de pavilion marca Opel , un radio-cd JVC 4x40W in stare foarte buna de functionare si o gramada de piese de schimb noi sau folosite . Farul spart din dreapta va fi schimbat.
Masina poate fi vazuta in Campina.

Pretul este de 1400 euro si nu este negociabil.

Tel : 072 799 60 82


[attachmentid=43099] [attachmentid=43100] [attachmentid=43101] [attachmentid=43102] [attachmentid=43103]
autom
Vand DACIA 1310 L Break adusa din exterior, model 1994, inscrisa in circulatie in Romania din martie 2005.
Motor de 1400 turcesc, 43KW



Poti sa dezvolti un pic? Au mai fost dacii exportate? Motor turcesc? De Reno?


Multumesc......

Ce tip de carburator?

Poti pune poze mai clare?

mserg
Masina a apartinut Ambasadei Romaniei in Siria si a fost cumparata in 2001 de tatal meu care a lucrat acolo. Cand a cumparat-o , motorul tocmai fusese schimbat si i-au spus ca este turcesc. Din cate stiu eu s-au fabricat Dacii si in Turcia. De Reno nu este sigur! Dar pot sa-ti spun ca de fiecare data cand am fost in service cu masina , mecanicii m-au intrebat de unde este motorul pentru ca merge prea bine.
Nu stiu ce tip de carburator are, o sa ma uit. Poze mai clare nu pot sa fac pentru ca am un aparat slabut.
mserg
QUOTE(autom @ 22 Jan 2007, 22:00)
Vand DACIA 1310 L Break adusa din exterior, model 1994, inscrisa in circulatie in Romania din martie 2005.
Motor de 1400 turcesc, 43KW
Poti sa dezvolti un pic?  Au mai fost dacii exportate?  Motor turcesc? De Reno?
Multumesc......

Ce tip de carburator?

Poti pune poze mai clare?
*



Am gasit azi printre revistele mele auto un catalog cu toate masinile din lume din anii 1994-1995. Pe atunci se fabrica in Turcia la uzina din Bursa , Renault 12 sub licenta franceza, si purta tot numele de Renault 12. Scrie ca era masina cea mai populara pe vremea aceea in Turcia biggrin.gif . Productia lor incepuse din 1971. Motorul era de 1397 cm3 cu o putere de 61.5 cai la o turatie de 5100 de ture. Turcii mai fabricau si Renault 9, R11, R19 si R21. Poate ca in acelasi loc se facbrica azi Renault Clio Symbol.
Revin la Break-ul meu, sa sti ca n-am exagerat cu nimic in descriere. Arata foarte bine pentru varsta lui pentru ca nu a cunoscut ploaia si zapada, doar de cand e in Romania. In Siria ploua o data pe an.
A fost vopsit acum trei ani pentru ca era matuita vopseaua din cauza soarelui si mai avea cateva zgarieturi. In rest masina e in starea originala.
Carburatorul este romanesc facut la Brasov si mai am inca unu de rezerva.
mserg
UP
mserg
Pret nou : 1300 euro.
mserg
Pret 1300 euro, usor negociabil.
Fac cadou si o iesire dubla inox noua, in cutia originala, in valoare de 68 euro (pretul e inscris pe cutie). Arata super!

[attachmentid=43924] [attachmentid=43925]
mserg
sad.gif Nimeni interesat?
Ultimul pret 4400 lei, mai mult nu pot sa las.

Masina merita vazuta, este o afacere la acest pret.
mserg
UP..................
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.