Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cumpar macara pt. Megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
McAlig
Cine poate sa ma ajute cu o macara pt. un Renault Megane Coupe Coach din 1998 pt. usa stanga. Astept oferte si sugestii .
mihai
Da si tu niste detalii, ce s-a stricat, cum se manifesta etc. E vorba de geam electric sau manual ? Unele defecte la macara (electrica) se pot repara, mai cauta pe forum eventual.
McAlig
este vorba despre macara electrica la geamul usii din fata. Cei din service mi-au zis ca motorasul e bun dar macaraua nu poate fi reparata. Ideea e ca din magazine nu pot comanda macaraua separat, numai cu motoras la pacheyt si are un pret de 300 euro . Daca stie cineva pe cineva de la dezmembrari sau are vreo oferta sau o solutie astept .
megane
sal, te/ai descurcat? si eu caut acelasi lucru, dorin19542000
mihai
Am patit si eu acelasi lucru, s-a ropt cablul de otel care ridica/coboara geamul, motorul fiind OK. Se poate inlocui cablul, daca motorul e OK si daca rola pe care se infasoara cablul e si ea OK. Nu e foarte complicat dar nici prea simplu.
In Bucuresti poti gasi cablu la piata Obor, sau poate la magazine de biciclete.
Intrucat nu esti din Bucuresti, pot doar sa te mai ajut cu sfaturi si detalii daca vrei, da-mi PM.

Mihai
danello
Salut,

In principiu ai 3 variante:
1. O poti repara pe cea veche.
2. Poti cumpara una de la distribuitorii de piese auto, produsa de Magneti-Marelli, costa intre 3.400.000 si 4.000.000 roli.
3. Poti cumpara direct de la Renault, pentru 12.000.000 roli.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.