Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: INREGISTRARE KM PARCURSI
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
URSUS
Salut,
se poate repara sistemul de inregistrare al km. parcursi sau e cazul sa-mi iau adio?!
Dintr-o data cel neresetabil nu mai inregistreaza, iar cel de jos merge, dar se reseteaza fff greu. Cablul este nou, dar totusi face zgomot la peste 60/h !
Ce-mi puteti zice ?Apreciez orice sugestie blush.gif
mihai0070
Sa inteleg ca ACUL merge ... adica indica bine viteza cu care mergi ... dar nu inregistraza km
diaconuliviu
Pentru zgomot: facea asa si pina sa crape totalizatorul? Daca da, incearca sa scoti cablul si sa-l montezi rotit la 90 grade (ma refer la partea centrala, cu acel patrat), e posibil ca imbinarea sa fie putin fortata. Daca nu facea inainte, zgomotul provine din ceas; de regula se uzeaza lagare, clichetii de actionare iar o reparare e migaloasa si, de cele mai multe ori, cu reusita de scurta durata sau deloc.
URSUS
Am incercat sa-l slabesc, dar suna mai nasol.Cred ca voi mai astepta sa cada ceva lei, apoi imi schimb tot bordul (e cuprins in planul de buget) cu unul cu turometru. Mersi de promtitudine, si daca nu mai e nimeni interesat sa dezvolte subiectul, va rog sa-l inchideti blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.