Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Un sunet care iti mangaie creieru.....
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
dani_devito
Salutare posesori Dacia, de cand mi-am cumparat masina se aude un zgomot ori in usa ori in scaun, ca un cloc...cloc...cloc....cand iau vreo groapa sau trec peste vreo denivelare. E foarte enervant si ciudat cand sta cineva pe scaunu din dreapta nu prea face, dar sunt cazuri cand face si cu pasager in dreapta, nu ati mai patit nici unu asa, ca nu imi pot da seama ce o fi??!!!???
whitecar
am patit si eu ceva poate asemanator cu ce spui tu ,
oricum am descoperit ca acel zgomot era de la bara (teava )acceea pe care o tragi in sus pentru a regla scaunul inaite si inapoi (pe sine )cu totul ,verifica poate este de acolo
florinutzu
Poate ai ceva in usa desprins si cazut acolo. Incearca sa vezi ce e ca poate fi si ceva serios si te trezesti o data ca ai nevoie sa folosesti ceva si nu poti ca e desfacut. Sio asa descoperi ce clantanea. E o regula de-a lui Murphy.
Succes!
dani_devito
Nu crec ca ar fi de la usa , cand am pasager in dreapta nu prea face !!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.