Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Solenza Mea! RRR
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Pages: 1, 2
RRR
Poze cu Solenza mea ! Robert _ Hunedoara
RRR
Alte poze!
adostar
Arata foarte bine masina, imi plac jantele, nu mai pune abtibilduri pe ea!
maryus_83
E ok masina, imi place. cool.gif

Pot sa spun ca arata mai bine fara vinyluri, stickere sau cum vrei sa le zici.
RRR
Stiu.Mi s-a m-ai spus lucru asta cu sticker-ele, dar deocamdata as vrea sa le pastrez, pt ca au costat destul de multi bani si ... .Ceea ce as vrea da asta cand o sa fie si bani este o revopsire a masinii.da asta pe viitor tongue.gif
BoomPunk
Arata bine ``scula``,dar exact ce ai mai citit iti scriu si eu...las-o fara stick-ere!In rest arata bine,nu e chiar sorcova cum am mai vazut,dar ai grija de aici incolo ce-i mai faci...poti foarte usor sa dai in extrema neplacuta.Bafta multa si s-o stapanesti sanatos!!!
Bobby boss
E frumoasa masina felicitarile mele in rest no comment bv tie si spor la treaba in continuare icon_mrgreen.gif
Reed
Foarte bine aranjata, ar fi mai bine fara abtibilduri. Fain peisajul de deasupra lacului Cincis wink.gif .
cristi.r
Arata bine, dar daca tot i-ai pus spoilere si eleron, pune-i si bandouri de protectie pe laterale (usi + aripi). Doar mergi cu ea, n-o tii pe post de bibelou, si cine stie prin ce parcare o mai lasi ... Le vopsesti sau le lasi pe post de vinyl-uri biggrin.gif .

LE: n-am putut sa ma abtin: am totusi o problema cu spoilerul fata. Nu e cam evazat si cam jos ?
dizzy
Treaba ta cum o vopsesti si cate viniluri pui, dar da jos porcariile alea de poziti albastre, ca nu esti OZN si nici masina de Politie. Daca vrei sa pui luminite albastre, trage-le instalatie electrica separata, de la buton si sa o folosesti numai cand esti in parcare cu alti tuneri.
Era sa mor la propriu din cauza unui tembel care mergea in plina noapte pe un DN numai cu lanternele albastre, asa, sa para mai interesant!
Zippy
frumoasa fara stickere si fara toba aia urata huh.gif
RRR
Toba aia urata m-a costat 250 de Euro. Este un REMUS.Ai auzit de firma asta nu??? So what's up???
zanga
Frumoasa masina...sa ai grija de ea...ai facut ceva si la interior?
ionelpopa83
frumusica , ai muncit un pic la ea, sa o stapanesti sanatos si fara evenimente icon_mrgreen.gif ,partea din fata este superba, ai putea sa ne spui si niste costuri wacko.gif

ai putea sa incerci sa pui folie pe ea , da nu prea stiu cum ar veni la culoarea ta wink.gif
RRR
ca sa raspund la cele 2 intrebari.pai la interior nu am facut nimic.sti prin zona nu se prea gasesc oameni care sa se ocupe de asta,dar am sa fac si interiorul (costa mai mult decat exteriorul ).am facut cate ceva la muzica in schimb:subwoofer HERTZ, statie de 400 Wati RMS, boxe blaupunkt si cd player sony.cam 700 euro muzica.deci pot zice ca am facut ceva si la interior.in ceea ce priveste folia,daca ai putea sa fi mai explicit( nu am inteles eu despre ce e vb ) tongue.gif.
zanga
Costa in functie de ce ai vrea tu sa faci la interior tongue.gif si banuiesc ca vrei sa faci multe...cred ca ionelpopa83 se referea la folia de pe stalpul format de usi...
cosmin_2300
Eu cred ca se referea la folie pe geamuri smile.gif
zanga
Dar nu are deja?...ca parca sunt inchise la culoare geamurile wink.gif
danygaro
Arata bine, fara gluma. Ai cam exagerat insa cu stickerele alea. Nu stiu cum s-or comporta in timp sau de ploi, spalari, etc. Sa o stapanesti sanatos, si sa te comporti cuviincios cu cei din jur blink.gif , ar fi pacat de munca si de banii tai, care nu cred ca au fost tocmai putini. Sunt multi omanei rai si invidiosi.Oricum parerea ta este cea mai importanta. Sa ramana masina asa si peste 100 ani biggrin.gif
cosmin_2300
Are , dar cred ca se referea sa fie negre ... nu stiu ... zic si eu biggrin.gif
Oricum imi place masina wink.gif
ionelpopa83
ma refeream la o folie inchisa pe geamuri si nu ar strica sa incerci si pe stalpul dintre usi, dar nu stiu daca ar veni bine la culoarea ta, solenza de culoare inchisa arata foarte bine cu folie pe geamuri, dar e alegerea ta , e o problema de gust, si cum gusturile nu se discuta.... rolleyes.gif
AdiZ
In primul set de poze, mie, personal, nu imi place cum e montata toba, prea iesita, mult mai bine arata toba din randul nr. 2 de poze.
Care dintre ele a fost 250 E ?
In rest, imi place ce ai facut cu ea, cu tot cu vinyl-uri. Felicitari si spor in continuare. wink.gif
RRR
geamurile sunt ionizate la Sebes (jud Sibiu ).Sunt autorizate , am acte.sunt inegrite atat cat sa nu fie probleme cu politia.Intr-adevar masinile inchise la culoare cu geamurile negre arat foarte bine.Toba de 250 este cea din primul set d poze.Am lasat-o ma inafara,nu stiu poate asa mi-a placut.Altii ziceau sa o fi lasat-o mai mult de atata. tongue.gif .Stiti cum nimic nu este perfect, dar poti incerca sa fie cat mai bine.oricum am prins niste idei de la voi care "m-su pus pe ganduri" , in sensul bun logic tongue.gif
Cr|sTy
pe spate ai tamburi mai mari?ca asa pare...
toba mai bine ai lasa`o mai in interior...asa este prea iesita
trans-am
Sebes jud Alba...smile.gif De fapt localitatea Lancram, intre Alba Iulia si Sebes. www.geamurifumurii.ro
Lucreaza foarte bine tipii, pt Solenza ionizat geamuri laterale+luneta costa cam in jur de 200 ron. Ofera certificat RAR.
AG-86-BRS
imi place cum arata masina ...

am si eu o intrebare , cat te-a costat body-kit-ul si de unde l-ai luat ?
dandrei
mijto ideea cu masca lipita de spoiler ...ceva unic pana acum...n-am mai vazut
vijelie
Buei, nu vedeti ca nu a mai dat niciun semn de viata din februarie 2007?
E pe alta galaxie, el si OZN-ul lui cu luminite albastre.
dandrei
Atunci ni s-a alaturat... dar nu stie de cand nu a mai scris tongue.gif probabil are alta masina...
Black[Angel]
Acum doua zile acea masina era parcata pe Calea Floreasca din Bucuresti. Masina arata bine si are inca aceleasi numere de inmatriculare.
dj_sweat
Asa este, cel care o foloseste acum sta in Bucuresti, e un coleg de munca.
83_vly
Frumoasa!!!Ai grija de ea!
AR-18-MOS
Da' totusi, de ce nu se muta la Jurnal de Bord ... ?
Banu1974
QUOTE(AR-18-MOS @ 30 Dec 2008, 22:38)
Da' totusi, de ce nu se muta la Jurnal de Bord ... ?
*


De ce nu te poti abtine tu oare?nu ai avut porc anul asta?ai nevoie de ,,carne"?
heaton
foarte frumoasa masina! bravo! dar toba nu prea imi place ca e prea iesita inafara
einstein1984
Misto masa de calcat de pe portbagaj. Foarte utila in camping, cand ai un tricou sifonat
Boris08
QUOTE(einstein1984 @ 31 Dec 2008, 13:29)
Misto masa de calcat de pe portbagaj. Foarte utila in camping, cand ai un tricou sifonat
*



M-i se pare mie sau e chiar vulpea care nu ajunge la struguri?????????
klaus
radmasa.gif
Adevaru' e ca intr-adevar strugurii sunt acri, nu e doar o parere...
IRONICK
Stie sa calce si cu aburi?
Banu1974
QUOTE(klaus @ 5 Jan 2009, 15:35)
radmasa.gif
Adevaru' e ca intr-adevar strugurii sunt acri, nu e doar o parere...
*



nu toti strugurii sunt acrii..... wink.gif
QUOTE(IRONICK @ 5 Jan 2009, 15:46)
Stie sa calce si cu aburi?
*


ala merge cu carbuni.... radmasa.gif
abc
frumos titiu..imi plac pe spate cum se vad dungile pe aripa emotionat.gif daca erau mai finute era mai marfa....

jantele sunt de 13 ? habar am nici nu am citit pe aici da asa par,in fine daca era legal sa pui jenti de 15 - 16 pe ea ..iesea o masina super frumoasa ..am vazut niste oz ...in spite iesea "grav" rau ..
andr3y_yoo
QUOTE(abc @ 5 Jan 2009, 17:07)
frumos titiu..imi plac pe spate cum se vad dungile pe aripa emotionat.gif daca erau mai finute era mai marfa....

jantele sunt de 13 ? habar am nici nu am citit pe aici da asa par,in fine daca era legal sa pui jenti de 15 - 16 pe ea ..iesea o masina super frumoasa ..am vazut niste oz ...in spite iesea "grav" rau ..
*


nu da ideei biggrin.gif
abc
QUOTE(andr3y_yoo @ 5 Jan 2009, 17:20)
nu da ideei biggrin.gif
*


adica ?
daca astia de la dacia nu renuntau la solenza si ii faceau un pic de facelift ..un pic la faruri,la sigla aia,puneau jante mai mari pe ea ...si stopurile plus un pic la interior puneau airbag sofer + pasager ...iesea o masina prea buna pentru romania ...si sa ii fi pus motorizare de 1 5 dci pe ea...
andr3y_yoo
QUOTE(abc @ 5 Jan 2009, 17:23)
adica ?
daca astia de la dacia nu renuntau la solenza si ii faceau un pic de facelift ..un pic la faruri,la sigla aia,puneau jante mai mari pe ea ...si stopurile plus un pic la interior puneau airbag sofer + pasager ...iesea o masina prea buna pentru romania ...si sa ii fi pus motorizare de 1 5 dci pe ea...
*


nu conteaza..
da stiu , daca mai lucrau umpic la ea iesea beton icon_mrgreen.gif
de ce ,vrei tu 1.5 dci ala de logan? dry.gif
da dar daca mai lucrau la ea sigur puneau motorul de pe logan si iesea ceva nasol ca motoru de solenza e mai bun sleep.gif
abc
pei pe logan nu e tot de 1 4 smile.gif ....eu ziceam ala de 1.5 dci pe ea ..sa il scoata pe asta de 1.9 naiba ca e motor de papuc ..
andr3y_yoo
QUOTE(abc @ 5 Jan 2009, 19:05)
pei pe logan nu e tot de 1 4 smile.gif ....eu ziceam ala de 1.5 dci pe ea ..sa il scoata pe asta de 1.9 naiba ca e motor de papuc ..
*


bai acesta cine te crezi u ??
vrei sa imi depasesti activitatea mea pe forum care am avut-o in ziua aia?? radmasa.gif

on:da dar nu e acelasi motor pe, logan si solenza
da ar fi fost ceva daca ar fi scos motoru ala de papuc radmasa.gif cu un 1.9 de golf cool.gif(glumesc) un 1.5 dci de logan
Boris08
Eu zic ca daca scote SLZ cu motor de 1.6 era chiar smecherie......La greutatea ei era puternic rau motorul..........
abc
si un mnotor nemtesc de 1.2 era destul de bun ,acum serios daca puneau un motor de golf 3 pe solenza ... wub.gif
Banu1974
QUOTE(abc @ 5 Jan 2009, 20:16)
si un mnotor nemtesc de 1.2 era destul de bun ,acum serios daca puneau un motor de golf 3 pe solenza ... wub.gif
*


sunt bune si astea pt. ce tabla are....sa le stapanim sanatosi!
abc
sunt bune doar ca ziceam daca ar fi continuat productia de solenza
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.