Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: se aude ceva ciudat!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
grassone_style
mad.gif am avut mici probleme cu vasul de la pompa de frana!am schimbat garniturile de la bazinu acela de lichid de pe pompa si acum aud un zgomot ciudat care pana acum nu prea era!se aude ca un suerat !un mecanic mi-a zis cae neareisita frana si ca asta ar fi motivul!ce e drept dupa ce am umblat la garnituri nu am aerisitsi nici mecanicul nu avea timp azi!mi-a zis sa merg cu ea asa ca nu se intampla nimic!daca are cine vreo idee de unde ar putea proveni acest zgomot sau daca mecanicul a avut dreptate varog sa imi spuneti! dry.gif
Ovidiu Comănescu
Ai servo? Nu are cum sa se auda suierat de la pompa decat daca ai servo.
C a t a l i n
Vezi ca pe oala servofranei e o supapa alba rotunda, in care intra un furtun ce vine de la capacul tacheti. Sa nu fie aia crapata sau sa traga aer pe acolo (eu asa am patit)...Se schimba foarte usor si nu e scumpa.
grassone_style
e vorba de o nova gti din 1999 are si servo frana dar nu prea stiu despre ce e vorba
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.