Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vand RENAULT 15 TL (1973)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Cristi T
Un prieten m-a rugat sa scriu acest anunt(el nu are net):Vand RENAULT 15 TL fabricat in 1973,a fost adus din Franta inainte de '89.Masina a avut in Romania 2 proprietari .Motorul e de 1300Renault 12 cred),carburator Solex dublu-corp,4 viteze.Pe bord are aprox 65000km dar probabil ca a mai trecut odata de suta de mii,kilometrajul e gradat pana la 200km/h.Prietenul meu a cumparat-o de la un batran(primul proprietar care a adus-o in RO)acum 3 ani cred,avea pe ea cauciucuri "Victoria"care nu s-au mai facut dupa revolutie.In poze masina are aceste cauciucuri dar au fost puse altele noi acum o luna.Pozele sunt din vara 2006.Masina a fost intretinuta foarte bine,vopseaua e originala(ar trebui vopsita ca nu prea mai are luciu),rugina nu are,majoritatea pieselor(daca nu chiar toate)sunt originale.Usile nu au rama la geamuri(sunt ca la masinile americane sau ca la Subaru).De 3 ani de cand o are a mers foarte putin cu ea,inafara de cauciucuri si bujii nu a schimbat nimic.Renault 15 TL este o masina destul de rara,s-a produs in Franta intre anii 1972-1975,poate fi inscrisa in Clubul Automobilelor De Epoca.Anuntul de vanzare a fost publicat si pe www.retromobil.ro.Pretul este 3000 euro negociabil(vrea sa-si ia motocicleta).Are actele OK si toate taxele(impozit,asigurare,inspectie tehnica periodica)platite .Tel:0747650982 sau 0256/224385 Dani(Timisoara).Poze actualizate nu am dar pot face cand ma mai intalnesc cu el daca aveti nevoie.
Cristi T
Up!
Cristi T
Up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.