Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema electrica mare de tot
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
euu
Salut,am o dacie pe injectie,pb e ca nu mai merge nimic electric ma refer la lumini semnal avarii,casetofon,instalatie gaz,mentionez ca electromotorul invarte,cand ai pun contactul ramane aprins ledul de ulei,si se aude un contact in unul din cele doua relee,am verificat tot zic eu reeleele sant bune sigurantele sant bune ,ce sa mai verific ca m-a disperat nu mai stiu ce sa ai fac,nu se incalzeste elctromotorul,se mai aprinde si martorul de injectie dar eu zic ca e din cauza tensiuni,poate m-a ajuta cineva cu un sfat,sper ca nu v-am stresat si v-a multumesc.
ps: casetofonul are curent in el dar cand apas butonul ,nu functioneaza,cand apas butonul de avarii face urat releul dar avariile nu functioneaza
euu
verificat fire alternator si fire electromotor sant ok,poate sa fie din blocul de lumini?
mihai0070
Verifica legaturile la contact cheie ...(poate nu alimenteaza accesoriile) si verifica legaturile la cutia cu sigurante ...
euu
am rezolvat pb,era masa de la alternator
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.