Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Releu electroventilator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ador13
Mi s-a bulit releul de la electroventilator, dar este asa de uzat ca nu se mai vede nimic pe el. Am fost la magazin si am cerut, dar cica sunt mai multe tipuri de releu cu 4 pini, insa pe nici unul nu scrie ca este pentru electroventilator.
Stie cineva, trebuie sa cumpar vreunul cu anumite specificatii, sau pot sa iau unul la nimereala?

Alta problema, alt releu: proiectoarele imi raman uneori aprinse, chiar daca sting si farurile si butonul de proiectoare. Am scos firele din releu momentan.O fi releul de vina ?
C a t a l i n
Pe schema electrica de la Nova pentru ventilator apare un releu cu 5 contacte, deci cauta unul cu 5 contacte de amperaj mare 30-40A.
Pentru proiectoare iti trebuie releu cu 4 contacte tot de 30-40A.


PS: In loc sa faci 2 topicuri cu acelasi subiect, mai bine verificai pe primul ca ti s-a raspuns!
ador13
Am notat.
Scuze pentru tripla postare, dar nu imi aparea postul pe pagina. Netul meu ba merge ba nu merge, cred ca de aia am fost indus in eroare.
Se poate inchide postul. Multumesc de ajutor.
ydaniel
baga un releu de 30 A.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.