Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: MOTORAS STERGATOR SPATE BREAK
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
DAN_DANIEL
Salut. Ca si toti proprietarii de dacie break, am o problema cu stergatorul pe spate. A murit motorasul. Are careva idee unde s-ar gasi motorase din astea mai ieftine (sub 1 milion) ??? am gasit la mine la un magazin de piese auto in militari aici dar era 1 milion si ceva. Poate aveti idee ce alt motoras de la alta natie de masina s-ar potrivi. Am incercat de oltcit dar nu e la dimensiune. Exista vr-o solutie pe bani putini care sa si tina? ph34r.gif
k1_tony
incearca pe crizantemelor , sunt mai multe magazine de piese auto si la bani aprox putini.
DAN_DANIEL
Am inteles asta, dar e posibila adaptarea unui motoras de pe alta natie de masina???
marianno88
Sal...esti sigur ca motorasul e de vina ? unsure.gif Nici la mine nu a mers stergatorul din spate aproximativ 2 ani...Cat a folosit-o tata nu prea i-a trebuit...dar cand am luat-o eu am facut tot ce era defact pe ea si la stergator spate am intalnit probleme la instalatie nicidecum motoras mort...daca nu ai pus + direct pe motoras cauta si tu prin bord la fire (problema mea) sau in hayon...Din cate stiu eu nu se strica atat de repede un motoras din-ala

Cat despre motoras cauta in autovit de luni pana vineri...sambata si duminica sunt preturi enorme
Endru
Salut! Am si eu un break si mie nu motorasul ci mecanismul mi s-a stricat deja a 2-oara,de vina e o roata dintata care e din plastic si nu rezista mult la solicitari si se roade . mad.gif
DAN_DANIEL
QUOTE(marianno88 @ 18 Feb 2007, 08:15)
Sal...esti sigur ca motorasul e de vina ?  unsure.gif Nici la mine nu a mers stergatorul din spate aproximativ 2 ani...Cat a folosit-o tata nu prea i-a trebuit...dar cand am luat-o eu am facut tot ce era defact pe ea si la stergator spate am intalnit probleme la instalatie nicidecum motoras mort...daca nu ai pus + direct pe motoras cauta si tu prin bord la fire (problema mea) sau in hayon...Din cate stiu eu nu se strica atat de repede un motoras din-ala

Cat despre motoras cauta in autovit de luni pana vineri...sambata si duminica sunt preturi enorme
*



AM pus un motoras de oltcit acolo, se invarte, isi face treaba dar, nu se potrivea in locul astuia de break... in targ e 70 -80 ron un motoras din asta, nu m-as arunca.. daca e cum ziceti voi ca se si strica repede.. mai caut ph34r.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.