Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Volan imbracat in piele(gen Prestige)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ady85btz
Vreau sa-mi imbrac volanu in piele(cum e la Prestige) si vreau sa stiu unde il pot imbraca.Search-ul nu mi-a fost de ajuns sad.gif ;am gasit 2 linkuri care nu m-au ajutat: http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...n%20piele&st=60 si http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...&hl=volan+piele .
Highwayman
Uite aici:

http://www.tapiterieauto.ro/preturi.htm

(linkul a mai fost pus de altcineva pe unul din topicurile alea)
ady85btz
nu si-a mai imbracat nimeni volanu in piele??? sad.gif
stiancu
ba da,eu.cauta la design interior pe la pagina 6,7,8 parca,este un domn din Craiova care realizeaza huse pentru Logan.mie mi-a luat un milion si a lucrat super.dupa o jumatate de an, imbracatura e in stare perfecta. stiu ca facea drumuri la Bucuresti si lucra volane pentru forumistii din Bucuresti.sa imi spui daca vrei nr dumnealui de telefon

http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=12233&st=300
prody
Ia legatura cu userul Instructor, si mie mi-a imbracat volanul, se prezinta bine dupa un 8 luni.
ady85btz
Da-mi un PM cu numarul lui te rog. In ce piele ti l-a imbracat? Ti-a dat vreao garantie? Mersi
prody
Uita-te in profilul lui, are acolo si nr. de tel. Lucreaza super, ce garantie vrei la piele?
Dsign
se confirma, super omul, recomand.... este al treilea topic in care vorbesc de bine despre el smile.gif
tgmpupy
reclama se plateste............
doctorasul
Cu 3 mil. iei unul de Prestige,si arata super.Este cu mult m-ai finut decat ar arata dupa imbracare.Si poate reusesti sa il vinzi si pe al tau si ti-ai recuperat cheltuiala.
stiancu
asta o spui tu,care sigur nu ai azut un volan imbracat in piele asa cum trebuie!si te costa mult mai putin sa-l imbraci si e mult mai moale decat cel de prestige(care nici macar nu e din piele naturala).
Dsign
am studiat astazi la serviciu, in showroom, volanul de prestige... nici nu se compara cu lucrarea lui instructor... si ca sa vinzi un volan vechi? hmmm, l-as putea da cu maxim 50 lei, deci as cheltui 250 lei ca sa am un volan imbracat in vinilin. Comparam cu cei 100 lei pe care i-am dat ieri... nu credeti ca-i o afacere buna?
Cypher4laguna
Si eu il am imbracat de Instructor... nu ca as vrea sa fac reclama, dar inca e in stare f. buna, dupa mai mult de un an de zile de la montare (si 15.000 km), si pretul e ok... daca se va strica vreodata e mai ieftin sa-l rog sa-l mai faca inca odata biggrin.gif.

Pielea era de pantof, nu stiu daca s-a mai specializat intre timp. Oricum recomand varianta asta, fata de vinilul de pe Prestige... se vede diferenta clar intre piele fina si incretita.
ga!nusha
bre, poze ceva? ca alea postate de instructor sunt cam neclare...
stiancu
asta e buna?
ga!nusha
da
frumos!
merci
ady85btz
Instructorul nu mai are drum prin Bucuresti???Vreau neaparat sa-l imbrac dar nu vreau sa ma duc pana in Craiova sau sa-mi trimita pielea prin posta! Poate ne strangem mai multi si da el o fuga pana la Buc smile.gif .ce ziceti?
ady85btz
QUOTE(Dsign @ 20 Feb 2007, 09:11)
. Comparam cu cei 100 lei pe care i-am dat ieri... nu credeti ca-i o afacere buna?
*


L-ai imbracat la Instructor?
stiancu
da,la instructor l-a imbracat.vezi ca facea drumuri regulate la Bucuresti,asa ca suna-l!
ga!nusha
am auzit ca maine mai vine...
ady85btz
Am vorbit si eu cu el.Sper sa-mi imbrac si eu volanelul in pielisoara biggrin.gif ... 124.gif 124.gif
Dsign
rog a se citi cu atentie tot ce se scrie, ca sa nu punem intrebari inutile.

Dl Instructor vine in Bucuresti la cerere si poate sa lucreze maxim 2 volane+schimbatoare pe zi. Joia asta si luni este ocupat
ady85btz
Mai are cineva programare vineri la volan? tongue.gif
ady85btz
Mi-am imbracat azi volanul si maciuca schimbatorului in piele 124.gif la Instructor si sunt super incantat! Jos palaria pentru cum a lucrat!
memyselfandI
si-a imbracat careva volanul in "pele" neagra simpla ? fara alb/rosu/mov/violet samd ?


bafta
ady85btz
QUOTE(memyselfandI @ 2 Mar 2007, 14:40)
si-a imbracat careva volanul in "pele" neagra simpla ? fara alb/rosu/mov/violet samd ?
bafta
*


Da.Eu tongue.gif
Cypher4laguna
me too... piele neagra, asa cum zici tu simpla... tot de la instructor
nextor
Salut!
Mi-am imbracat si eu volanul, maciulia si am schimbat burduful (la Instructor).
O sa pun si o poza ca sa se vada cum arata combinatia cu albastru.

P.S.: Si sa nu va aud comentand despre mizeria din masina 183.gif
ady85btz
@nextor: sa le stapanesti sanatos smile.gif
semit
sincer, schimbatorul e oribil smile.gif
Dsign
e oribil ca are forma aia de cartof bolnav... realizarea lui Instructor insa este ireprosabila...
stiancu
cred ca poza e realizata inainte ca pielea sa se fi uscat si sa fi luat forma volanului. dupa o saptamana se mai aseaza,in schimb culorile alese....(dar daca ii plac,asta e!)
nextor
Albastrul ala nu este asa deschis. A iesit asa din cauza blitz-ului. Promit ca o sa pun o poza facuta ziua, fara blitz.

Maciulia... intr-adevar e sub asteptari, dar nu e vina Instructorului
nextor
Mi-am adus aminte ca am o poza pe care mi-a trimis-o Instructor ca sa ma pot decide daca il fac cu albastru sau nu.
In realitate culoarea este mult mai discreta, voila:
mad_voly
Pt imbracarea volanului banuiesc ca nu trebuie dat jos.....nu?
stiancu
nu.
iovivali
Am de aproape 10 luni volanul imbracat in piele (neagra) si arata impecabil.Multumesc dl. Instructor inca o data pe aceasta cale. worship.gif coolspeak.gif cheers.gif
ady85btz
QUOTE(mad_voly @ 12 Mar 2007, 23:52)
Pt imbracarea volanului banuiesc ca nu trebuie dat jos.....nu?
*


se da jos doar capacul de la airbag tongue.gif
Dsign
punem pariu?! din ce stiu eu, Instructorul nu da jos airbag-ul... poate ma insel, ca nu am stat linga el cind a lucrat, dar parca de cite ori am trecut pe linga masina, airbag-ul era la locul lui
klaus
Se poate si fara a se da jos airbagul. In ultimul timp sigur Intructorul da jos airbagul (pe logan). Nu-l da jos la masinile la care nu stie cum se da jos.
ady85btz
eu zic cum mi-a lucrat mie: a dat capacul jos si in final a facut o treaba excelenta wink.gif
Dsign
mea culpa = pariu pierdut
Dsign
fratii mei, am informatii ca Instructorul e liber toata saptamina viitoare, asa ca profitati de ocazie. Eu deja ii dau de lucru la o spaniola smile.gif
menta
capacul de la airbag nu se poate imbraca in piele????? din cate am vazut in pozele postate de voi a ramas neacoperit cu piele.....
Dsign
nu mai poate sari airbag-ul dupa aia...
ady85btz
QUOTE(menta @ 21 Mar 2007, 00:49)
capacul de la airbag nu se poate imbraca in piele????? din cate am vazut  in pozele postate de voi a ramas neacoperit cu piele.....
*


se poate da pe semnatura ta....ca la impact.... biggrin.gif
ygor
Poate sa puna cineva o poza cu volanul imbracat de dl. Instructor si anume sa ne arate daca la spite face un sant in volan ca sa intre acolo capatul pielii, cum e la prestige si la altele, caci daca nu, arata rau, mai ales la spitele stinga-dreapta.
ccristi
nu am avut rabdare sa stau sa caut....postati si voi va rog nr de tel al celui care imbraca volanul in piele.
Multumesc
l@u
Da sa citesti ai rabdare ????Daca da atunci citeste postul 5 daca nu atunci ai intrat degeaba pe acest forum!!!!
ady85btz
vreau sa-mi iau o solutie pentru ingrijirea volanului(imbracat in piele). ce-mi recomandati? p.s: cei care si l-au imbracat cu ce dati? mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.