Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Turometru analogic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
BLK
Este Veglia dar pe placa scrie Jaeger, asta ar trebui sa insemne ceva. A fost luat de pe un Rover mai vechiut. A functionat de minune in masina, singurul impediment este ca e facut pentru injectie si deci nu poate fi conectat ca atare pe aprindere clasica decat daca aveti o aprindere electronica/tranzistorizata. Insa se poate face un mic circuit pentru punerea si pe aprindere clasica, discutam despre asta daca sunteti interesati, pot face eu asa ceva.

Turometrul intra la fix intr-o cutie rotunda de betisoare de urechi, dar nu am mai facut o cutie pentru ca nu mai am timp, si dacia deja mi-a mancat prea mult timp si bani.

Pret 100 RON discutabil. [attachmentid=45960][attachmentid=45961]
BLK
90 de lei
ghiccy
iti dau 30, oricum 90 e exorbitant!!!
BLK
totusi, s-au vandut pe aici pe la banii astia (in jur de 100 ron). si nu e electroprecizie... are ac transparent, un led in spate si arata super bine, pentru cine are timp sa faca o cutie iese super misto. daca mai pui ceva mai discutam, altfel prefer sa il pastrez.
BLK
75 de lei negociabil
BLK
65 de lei, cineva?
ghiccy
eu inca astept sa ajungi la un pret rezonabil...
BLK
la 30 de lei nu ajung. cu banii astia nici turometru ordinar de dacie nu cred ca gasesti... apropo ai idee cat e un turometru de dacie la magazin?

ti-am spus si mai sus, mai pune la aia 30 oferiti si mai discutam, altfel ce rost are sa il vand? sa iau 2 sticle de suc si o pizza?
ghiccy
iti dau 400, numai sa functioneze la a mea, pe injectie, sau macar sa functioneze fara prea multe improvizatii...

mai gandestete si la aspectul ca risc sa-l iau si sa stau sa ma uit la el, n-am nicio certitudine ca funcioneaza... sau ca se potriveste la mine...
BLK
ce masina ai? trebuie sa ai o mufa ceva care sa dea comanda de aprindere catre bobina dupa ce preia rotatiile motorului. ne intalnim si il montam si daca merge ok. dar sub 50 de lei nu il dau.
ghiccy
am o berlina pe injectie, si n-am nicio mufa, trebuie sa-l leg cumva la aprindere... in fine... YM chris_mm82

sau iti dau un raspuns maine pana-n pranz!!!
BLK
se vinde cu 30 lei asa cum este, fara montaj asigurat, fara modul de adaptare la aprindere clasica. nu e complicat de facut, dar cel mai bine sa apelati la cineva care stie ce face, oricum cu 2 beri scapati.

pretul este nenegociabil.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.