Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] Dacia 1300
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
yogy
[VAND] DACIA 1300, An fabricatie 1970, stare exceptionala, 68.800km reali, toate comenzile functioneaza perfect. Pret 1000Euro. Traian, Timisoara, mobil: 0724369538.
Detalii: Am cumparat-o ieftin de la un profesor f. batran (unic propietar) care o tinea de vr-o 2 ani in garaj, nu mai conducea si s-a saturat sa plateasca impozite la ea. Tatal meu i-a facut ocazional acestei masini mici interventii (schimbare uleiuri, filtre, lichid de racire, etc.). Am cumparat-o in Decembrie 2006 pentru a o da avans pentru o masina noua in cadrul programului "Rabla". Am "pierdut primul tren"...acum astept sa se lanseze din nou programul. Statul Roman imi ofera aprox 890Euro, dar am fost insistent sfatuit sa nu o dau la Remat ca ar fi pacat. Masina functioneaza foarte bine (am fost de cateva ori cu ea la servici), dupa ce se incalzeste "jar mananca", consuma aproximativ 7l/100km in regim urban (la o viteza de max.80km/h)...am "calcat-o" eu putin si pana la 100 dar mi-a fost frica sa nu o stric. Este revopsita (cred - pentru ca prea luceste vopseaua pe ea....nu ma pre pricep), pragurile arata foarte bine, caroseria in general e foarte OK (la aripile spate incepe sa apara rugina), si a fost tinuta (candva "in tinerete") 13 ani intr-un garaj pe 4 butuci. Este inmatriculata, are verif. tehn. pana in Nov. 2008, are asigurare si impozit platite pana in iunie 2007 (sper pana atunci sa o vand sau sa o dau ca avans pentru o masina noua in cadrul programului "Rabla"). [attachmentid=46148][attachmentid=46149][attachmentid=46150][attachmentid=46151]
[attachmentid=46148][attachmentid=46149][attachmentid=46150][attachmentid=46151]
Albert Einstein
Poti sa pui poze cu interiorul si cu motorul ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.