Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] motor + cutie 1.8 16v
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
savucristian12
DE VANZARE:
- motor (Renault Clio I Grand Prix) 1.8 16v (99 kw) 120.000 km. Are cureaua de distributie rupta in mers si SIGUR DOAR supapele de schimbat.
- cutie viteze manuala 5+1 (Renault Clio I Grand Prix) perfecta stare

PRET NENEGOCIABIL 500 EUR

Telefon: 0728600048
R19/16v
Pretul este extrem de mare intrucat numai piesele necesare reparatiei depasesc usor 200e (vorbesc in cunostinta de cauza)
Ce anexe se gasesc asupra motorului?
Regulatorul de presiune este incorporat in rampa injectoarelor, sau este deaupra ei?
Poti face dovada celor 120k km?
savucristian12
Poate doar tie ti se pare. Vorbesc si eu tot in cunostinta de cauza. Un motor cu cutie cu tot in stare de functionare este min. 1000 EUR.
Piesele de care are nevoie al meu costa 250 EUR la AutoKarma (m-am si interesat inainte), iar manopera NU este in nici un caz tot 250 EUR. Dovada km nu am cum sa o fac exact, deoarece motorul a fost pe masina mea, care intre timp a fost dotata cu alt motor identic, iar acum km. a depasit cei 120k km.
Cat despre regulator nu stiu ce sa zic acum, am sa ma uit si pe urma iti zic
R19/16v
Nu te supara, dar cunosc personal cel putin 2 masini cu preturi de 1000 si 1100 de euro (R19, nu clio) cu motorul asta. Deci masina cu totul, nu doar motorul. Oricum, scula ta, pretul tau.
Daca tot te duci la motor, scrie-mi te rog seria si codul lui si codul cutiei.
8 supape de evacuare (cu miez de sodiu - de la reno, ca altcineva nu le face cu miez de sodiu) = 2*145e
8 supape de admisie = 2*94e
Daca mai pui ca trebuie si pasuite, probabil si schimbate ghiduri si simeringuri...depasesti mia aia de euro usor.

Oricum, nu mi-ai raspuns la intrebarea: ce anexe mai sunt pe motor? Acolo e partea importanta.
savucristian12
Motorul este complet cu absolut toate accesoriile, mai putin electronica, in rest tot tot.
vin cu completari la ce mi-ai cerut diseara
savucristian12
UP!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.