Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Am o problema
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
CaliN_08
Salut.Am si eu o problema cu dacia mea 1300.La mersul in treapta de viteza scutura(intrerupe).La punctul mort(relanti) merge normal(rotund) si la ture mari.
Multumesc!
ferrari
verifica avansul, capacul de la delcou.....
sobolan
regleaza avansu....
mihai0070
Care avans ? Vacumatic sau centrifugal ... daca la relanti merge perfect ... blush.gif
EUROPE_
Aceeasi problema a avut-o un amic de-al meu acum 3 zile, s-a rezolvat inlocuind fisele ( doar 3 ca atat aveam prin portbagaj si pe cea de la bobina ).
Vezi in ce stare sunt fisele de la buji.
diaconuliviu
Calin, ai cumva aprindere Malvina? verifica platina.
CaliN_08
Fisele sunt in regula.O sa incerc sa verific platinile.Va multumesc!
ionut L.
ca sa nu mai descid alt topic, va intreb si eu de ce imi tremura la relanti iar in sarcina merge perfect ?
mihai0070
QUOTE(ionut L. @ 1 Mar 2007, 12:23)
ca sa nu mai descid alt topic, va intreb si eu de ce imi tremura la relanti iar in sarcina merge perfect ?
*




verifica jiclorul de relanti ... sau avansul biggrin.gif
AAlpine1
ba ce aveti ?

verifica carburatorul ai gunoi in el.....sau nu ai nivelul bun etc

circuitul de relanti e separata fata de cel de sprit accelratie si mers in sarcina
CaliN_08
Am facut si carbu si tot aceiasi problema era..si am schimbat platinile si s-a rezolvat problema.Multumesc mult!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.