Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: manual dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
cosmin snake
salut.stiti unde gasesc si eu un manual de reparatii pt dacia 1310?
Alexu7
am manualul " instructiuni de folosire " DACIA laugh.gif daca cumva nu ti`ai dat seama cum functioneaza... wink.gif pentru reparatii nu am insa.. unsure.gif
Alex_MiG-21
Manual special pentru dacia nu am, insa am trei carti care descriu f. bine tot ce trebuie pt. dacia, in detaliu. Insa , daca iti trebuie ceva anume, spune, scanez si trimit.
Alexu7
uite unde era bacauanu icon_mrgreen.gif
ahyle_blue_eyes
am eu manualul de reparatii pentru dacia 1300-1310...etc
Numa' ca are 61 Mb

da un id de mess daca vrei sa ti-l trimit
n3m0
Al meu are 139 Mb arhiva Rar (Manual de reparatii Dacia 1310) biggrin.gif
ahyle_blue_eyes
depinde in ce format!word,pdf....
ce am eu meu e in pdf(se citeste cu adobe reader)


am la toate daiile manual de reparatii tongue.gif
n3m0
Pdf. (Scrise cu Adobe Acrobat radmasa.gif radmasa.gif )
ahyle_blue_eyes
QUOTE(n3m0 @ 27 Feb 2007, 23:38)
Pdf. (Scrise cu Adobe Acrobat  radmasa.gif  radmasa.gif )
*


mare-i gradina Ta Doamne!!!!!
andrei_2006
@ahyle_blue_eyes: Sa te astepti sa "ploua" cu PM-uri. smile.gif
ahyle_blue_eyes
No problem!!!:)
Alex_MiG-21
Vreau si eu manualul de dacia.
n3m0
QUOTE(ahyle_blue_eyes @ 27 Feb 2007, 21:40)
mare-i gradina Ta Doamne!!!!!
*




Man, esti pe langa... 10561582.gif
ahyle_blue_eyes
QUOTE(Alex_MiG-21 @ 27 Feb 2007, 23:48)
Vreau si eu manualul de dacia.
*






id tau daca vrei sa-ti trimit pe mess
klaus
Pt. 1310 va sfatuiesc sa cautati prin anticariate cartea lui Corneliu Mondiru "Automobile Dacia - Diagnosticare, Intretienre, Reparare"
n3m0
QUOTE(klaus @ 27 Feb 2007, 22:01)
Pt. 1310 va sfatuiesc sa cautati prin anticariate cartea lui Corneliu Mondiru "Automobile Dacia - Diagnosticare, Intretienre, Reparare"
*




Corect. Este mult mai completa. La librariile on line mai este o sansa dar ma indoiesc...
Alex_MiG-21
De la mondiru nu mai am ce sa aflu...pur si simplu vreau un manual in format electronic ca sa-mi fie mai usor la cautare. Doar pentru dacie nu-ti trebuie facultate! blink.gif
klaus
Aa.a.aa... Sa atrag cumva atentia ca alea vehiculate pe aici de 61 Mb, de 130 mb sunt scanate?
Adica aia cu "format electronic sa fie mai usor la cuatare" nu are aplicabilitate?
Ov
personal n-am vazut nici un manual de berlina in format electronic in adevaratul sens al cuvantului, adica am vazut doar scanate, deci cautare cucu !
n3m0
Sunt scanate
Alexu7
ahyle ..inca astept manualu ala.. icon_mrgreen.gif
Asi
am si eu.. da scanate - format pdf.. insumate dau 156MB

totusi.. nu ma puneti sa le separ in 10mb sa le trimit pe mail sau alte inventii dinastea ca n-am timp...

totusi ma gasiti pe ym Asi_aka_Asi si imi spuneti ce va intereseaza.. sau versiunea cea mai simpla.. le bag pe un cd si ne intalnim pe undeva.. sunt din bucuresti..

mai am manual de solenza cele 3 .. elecrica, mecanica si caroserie

si parca am si de logan..

eu caut manual de mitsubishi carisma 1.9DI-D sedan 2003 - long shot dar incerc si eu..
mihai0070
biggrin.gif Am de NOVA GT si GTi ... care vrea biggrin.gif nu am pentru modelul GLi dar sunt interesat ...
IONICA71
salut lume. are cineva si carte ptr. dacie pe injectie?? as fi interesat. id. PLT_IONICA@YAHOO.COM. multumesc anticipat
remusleul
salut tuturor ! as dori si eu manualul lui mondiru ptr dacia 1310 injectie an 2000
george_scala_2004
a mai scris mondiru dupa '90 ?

daca vrei uite altceva:
http://www.scribd.com/search?query=dacia+1310+injectie
http://forum.softpedia.com/lofiversion/ind...t75532-375.html
Executron
QUOTE(Asi @ 3 Mar 2007, 19:51)
am si eu.. da scanate - format pdf.. insumate dau 156MB

totusi.. nu ma puneti sa le separ in 10mb sa le trimit pe mail sau alte inventii dinastea ca n-am timp...

totusi ma gasiti pe ym Asi_aka_Asi si imi spuneti ce va intereseaza.. sau versiunea cea mai simpla.. le bag pe un cd si ne intalnim pe undeva.. sunt din bucuresti..

mai am manual de solenza cele 3 .. elecrica, mecanica si caroserie

si parca am si de logan..

eu caut manual de mitsubishi carisma 1.9DI-D sedan 2003  - long shot dar incerc si eu..
*



Mai are cineva manualul acesta? As avea si eu nevoie de el si nu am decat capitolul 2 sad.gif Am un manual din 1975 dar e destul de succint si am vazut ca exista o varianta mult mai detaliata!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.