Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Arc rupt
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
vi_escu
De la gropile patriei mi s-a rupt arcul stanga fata! Daca-l schimb numai pe ala rupt va sta stramba tare? (arcurile sunt alea din fabrica, adica au vreo 20 ani). Trebuiesc schimbate amadoua arcurile pe fata sau exista si alta solutie?
Multumesc anticipat.
tarzy
depinde cat de uzate sunt

parerrea mera este sa faci un efort si sa le schimbi pe amandoua, nu ar trebuyi sa te coste mai mult de 200 lei
vi_escu
Am gasit un arc la mana a doua. Era si talerul inferior distrus, am luat unul nou. Luni o duc in service. De curiozitate, stie cineva cum este fixat talerul inferior?
ydaniel
si mie mi s-au rupt ambele pe fata:) evident nu in acelasi timp:)
yo9hrb
QUOTE(vi_escu @ 3 Mar 2007, 10:45)
De curiozitate, stie cineva cum este fixat talerul inferior?
*


In nici un fel. Pur si simplu amortizorul are un guler pe care se aseaza talerul (cu arc cu tot si cu dispozitiv eventual)
AAlpine1
QUOTE(vi_escu @ 2 Mar 2007, 16:27)
De la gropile patriei mi s-a rupt arcul stanga fata! Daca-l schimb numai pe ala rupt va sta stramba tare? (arcurile sunt alea din fabrica, adica au vreo 20 ani). Trebuiesc schimbate amadoua arcurile pe fata sau exista si alta solutie?
Multumesc anticipat.
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

esti suparat ca piesele de pe dacie nu sunt lifetime......
eu zic ca a rezistat destul 20 de ani ar trebuii sa fi multumit....
vi_escu
Stimate AAlpine1, ce faci, tii cu lupu'?
Sigur ca nu sunt lifetime, dar la cate dari dam statului roman ar trebui ca drumurile sa fie OK, nu credeti. Si 20 ani nu este "destul" pentru un arc, mai ales ca nu am carat butoaie de varza cu masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.